Muhtar Teomay, Su Problemi İlçemizde Büyük Bir Sorun

Seyitler Mahallesi Muhtarı Teomay, Mahallemizde ve ilçemizde su problemi bir an önce çözülmelidir.

Muhtar Teomay, Su Problemi İlçemizde Büyük Bir Sorun

seyitler Mahallesi Muhtarı Abdullah Teomay, Özellikle ilçede yaz aylarında içme suyunda ciddi su sıkıntısı çektiklerini ve içme suyu sorunu ilçede büyük bir sorun olmaya başladığını söyledi.

 

Teomay, yaptığı açıklamada, “Her yıl Midyat'ta yaz aylarında su sıkıntısı çekiliyor. Beyazsu'dan gelen su ile ilgili yeterlilik söz konusu iken ilçede suyun orantılı olarak akmaması büyük bir sıkıntıdır. İçme suyumuz çeşmelerden akmamaktadır. Vatandaş mağdur olmakta bir an önce ileçnin su sorunu yetkililerce çözülmelidir.  Vatandaş su talep ettiğinde Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon (MARSU) tarafından küçük bir tanker için 40 TL talep etmektedir. Su depolarına aktarılan su yine sayaçtan geçirilerek ikinci kez ödeme yapılıyor. Su tankerlerinin mesai saati gözetmeden ücretsiz su vermesini istiyoruz. Belediyenin su tankeri ve vidanjörleri yetersizdir ve yeni araçların tahsis edilmesini istiyoruz. Mahallelerinin büyük bir bölümünde kanalizasyon olmadığı halde vatandaş atık su ödemektedir. Ayrıca vidanjör istendiğinde ayrı bir ücret ödenmektedir. Vidanjör hizmetinin vatandaştan tahsil edilmemesi gerekir.” dedi.

 

Mahallerinin yüzde 40’mda kanalizasyon şebekesinin olmadığını, sokak ve caddelerdeki kanalizasyonun acil yapılması gerektiğini belirten Teomay, “Altyapı sorunu bir an önce çözülmeli. Alt yapısı olmayan sokaklarda yazın tozdan kışın çamurdan geçilmiyor. Çocuklarımız okullara gidip gelmekte zorluk çekmektedir. 20 bin nüfuslu mahallemizde sadece küçük bir çocuk parkı vardır. Mahallemizde yeterli sayıda park, yeşil alan açılmasını bekliyoruz. Mevcut hazine arazileri veya kamulaştırılacak arsalara yapılabilir. Mahallemizde muhtarlık hizmet binası yapılmasını arzuluyoruz. Ana cadde ve arterlerin bir an önce yapılmasını ve bitirilmesini bekliyoruz. Vardiyalı çalışarak bitirilmesi gerekir çünkü okulların açılmasıyla sorunlar daha da büyüyecek.”

 

Mahallemize mezarlık istiyoruz

Teomay, son olarak, “Mahallemizde bulunan 30 dönümlük hazine arazisine mezarlık yapılmasını istiyoruz. Seyitler mahallesine yapılacak olan mezarlık ihtiyacı, Bağlar, Cumhuriyet ve Bahçelievler mahallelerinde hizmet verecektir. “dedi.

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER