Veysi Şahin, Ak Parti'den Mardin Milletvekili Aday Adayı

Şahin, AK Parti Mardin Milletvekili Aday Adaylığına başvurmasının ardından Midyat’ta geldi.

Veysi Şahin, Ak Parti'den Mardin Milletvekili Aday Adayı

 21. Dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin, AK Parti Mardin Milletvekili Aday Adaylığına başvurmasının ardından Midyat’ta geldi.

 

Veysi Şahin, Midyat’taki bürosundan yüzlerce seveni, akrabası ve partililer eşlik etti. Şahin ve beraberindekiler daha sonra ilçe teşkilatına gelerek, burada ilçem Başkanı Bekir melih Güneştan, Kadın Kolları Başkanı Neşe Ergen ve Gençlik Kolları Başkanı Atilla Yarış ve partililerce karşılandı.

 

Veysi Şahin, ilçe başkanlığında yaptığı basın açıklamasında,“Yeni Türkiye yolunda Türkiye artık eski Türkiye değildir. Yatırımları ile kalkınması ile 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini tutturulması adına artık eskiye dönüş olmayacaktır.”dedi.

 

Türkiye’me ve Mardin’ime sevdamdan; milletimin ve hemşerililerimin hizmet çıtasını daha yükseklere taşımak için ak partimizin bayrağının dalgalanmasını sağlamak adına Ak Parti’den aday adayı olduğumu sözlerine ekleyen şahin şöyle konuştu:”

 

“1999 yılından 2002 yılana kadar Mardin ime vekillik yapmanın şerefine ulaştım; ama hayata geçirmek istediğim pek çok projelerim yarım kaldı. Ben Veysi Şahin, siyaseti ahlak ve erdem üzerine bina edeceğim. Aday adayı olduğum Ak Parti, milletimize hizmet etmeyi şeref kabul eden bir anlayış ile siyasetini yapmaktadır. İşte ben de, siyasetimi ak davamızın ak gönüllerimizin misyonu ve vizyonu ile yapacağım. Tarihe imza atmış bir kent olan Mardin sadece doğal güzelliği ile değil, medeniyet beşiği olarak farklılık göstermiş dünya genelindeki ender yerlerden biridir. Mardin im dinler kardeşliğinin başkentidir. Taşıyla toprağıyla, birlik ve beraberliğiyle haksızlıklara zulümlere boyun eğmemiş ve hoşgörü kimliğiyle tüm sorunların üstesinden inançla gelmeyi başarmış ve bundan sonraki nesillere de aynı şekilde taşınacaktır. Sayın başbakanımız Davutoğlu’un da dile getirdiği, çözüm süreci kritik bir aşamadadır; herkesin bugün daha fazla dikkatli olması lazımdır. Bu sürecin iyi niyetle ve samimiyetle olması gerekmektedir ama her şeyden önce cesaret ister. Bu cesareti de Ak Parti ortaya koymuştur. Memleketimin siz değerli hemşerilerimin güvenliği için huzuru için demokrasi şarttır. Bu süreçte sizlerle ve ak parti ile cesurca adımlar atacağız.” Dedi.

 

Mardin’e hizmeti insan odaklı çalışmalarla sürdüreceğini ve bunun için akademisyenlerden esnafa, işadamlarından, bayanlara, gençlere, işsizlere kadar fikirlerini, sorunlarını dile getiren bir merkez kuracağını söyledi.

 

Şahin, “Türkiye’nin ekonomik refahına darbe vurmak isteyenler, Türkiye’yi yine eski çatışmaların ortasına çekmeyi amaçlayanlara karşı bölgemizin ve siz Mardinli hemşerilerimin temsilcisi olmak benim için gurur verici olacaktır. İlimizin turizm, sağlık, kalkınma, istihdam, eğitim, sosyal, ekonomik ve güncel sorunların yanı sıra barış umudunu hiç yitirmeyen Mardin’in çözüm süreci ile ilgili rolü ve etkisi masaya yatırılacaktır. Mardin halkı yaşanabilir bir hayattan yoksun bırakılmayı hak etmiyor. Mardin de ekonomik sıkıntı, işsizlik çözüm sürecine paralel olarak aşılacaktır. Milletvekili aday adayı olan birbirinden değerli bütün kardeşlerime de başarılar diliyorum. Değerli hemşerililerim, saygıdeğer basın mensupları; onurlu bir kentin insanları olan biz Mardinliler sesimizi dünyaya yaymak için icraatlarımıza başlamalıyız. Türkiye’me ve Mardin sevdamdan; milletime ve siz hemşerililerime hizmet etmek için ak partimizin bayrağının dalgalanmasını sağlamak adına ak parti’den aday adayı oldum. Yolumuz açık olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.”şeklinde konuştu.

 

Daha sonra ilçe başkanı Güneştan ise, gelen Şahin’e sizleri Ak Parti’de görmek çok güzel. Çalışmalarınızda başarılar dilerim diyerek parti rozetini taktı. 

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER