CHP İzmir Milletvekili Böke Gaziantep'te temaslarda bulundu

GAZİANTEP (AA) - CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, parti üyeleriyle bir araya geldi.Böke, partisinin İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 12 Eylül 1980 darbesinin yıl dönümü olduğunu anımsatarak, bugün Türkiye'nin...

CHP İzmir Milletvekili Böke Gaziantep'te temaslarda bulundu

GAZİANTEP (AA) - CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, parti üyeleriyle bir araya geldi.

Böke, partisinin İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 12 Eylül 1980 darbesinin yıl dönümü olduğunu anımsatarak, bugün Türkiye'nin içerisinde bulunduğu ekonomik durumun 12 Eylül'ün mirası olduğunu ifade etti.

1980 darbesinin Türkiye demokrasinin en önemli özelliği olan örgütlenme hakkının yıkımının başlangıcı olduğunu dile getiren Böke, el ele vererek, halkın iktidarını kuracaklarını söyledi.

Bugün parti meclisiyle beraber kentteki ekonomik unsurlarla bir araya geleceklerini dile getiren Böke, "Yaşadıkları sıkıntıyı, ekonomik durgunluğu, işsizliği, enflasyon canavarını konuşuyor ve tartışıyor olacağız. Çözüm önereceğiz. Hem siyaseten, hem ekonomik olarak... Tünelin ucundaki ışığın bizlerde olduğunu toplumumuzla paylaşacağız." dedi.

Böke, toplantının ardından CHP Gaziantep milletvekilleri Bayram Yılmazkaya ve İrfan Kaplan ve parti üyeleriyle Gaziantep Ticaret Odasını ziyaret etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER