tepe reklam

Midyat - Midyat Gazete - Midyat Haber - Midyat'ın Gür Sesi

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
üst reklam
Bu haber 9453 kez okundu. | Kategori : SİYASET
Haberin Tarihi :   16 Mart 2015 - 11:58

Dr. Nihat Özkan, 14 Mart Tıp Bayramı’nı Kutladı

Büyüt
Küçült
Dr. Nihat Özkan, 14 Mart Tıp Bayramı’nı

14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile Midyat’ta yapılan bir etkinlikte konuşan, 25 Dönem Mardin Milletvekili aday adayı emekli Tabip Albay Nihat Özkan, tıp tarihinin bilim adamlarını saygıyla karşıladığını söyledi.

Dr. Nihat Özkan, 14 Mart Tıp Bayramı’nı Kutladı

 

MARDİN - 14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile Midyat’ta yapılan bir etkinlikte konuşan, 25 Dönem Mardin Milletvekili aday adayı emekli Tabip Albay Nihat Özkan, tıp tarihinin bilim adamlarını saygıyla karşıladığını söyledi.

 

Sağlığın değerini kaybedince anladıklarını ifade eden, Dr. Nihat Özkan, 2005 li yılların eşiğinde tanı ve tedavi olanaklarının yakın geçmişte hayali edilmeyecek kadar geliştiğini söyledi.

 

Dr. Özkan; akıl, deneyim, vicdan gibi meziyetlere sahip olan hekimlerin öğrendiklerini iyi kullanarak hastalarını sağlığa kavuşturduklarını, onlara uzun, sağlıklı, ömür verdiklerinin altını çizdi.

 

— Sağlığın değerini kaybedince anlıyoruz:

Hastanın mutluluğunu sağlıkta aradığını, anacak sağlıklı kişilerinde mutlu olamadığını dile getiren Özkan, çoğu insan sağlığını değerini ancak kaybettikten sonra anladığını ifade etti. Tıp dalında elde edilen mesleki gelişmelerin hem çok zor hem de zaman aldığını dile getiren Dr. Nihat Özkan, hastaların yüzyıllar boyunca iyileşebilmek için ilahi güçlerin himayesi altına sığınmak istediklerini daha sonra bu işleri sihirbazlar, büyücü ve şarlatanların karıştığını söyledi. Uzun yıllar yeniliklere açılamayacakların ve kendine güvenemeyenlerin yanlış düsturlara sarıldığın ve doğruyu arayamadığını vurgulayan Dr. Nihat Özkan, doğruyu görenlerinde doğrunun üzerine yeni doğruları koyarak ışığı gördüklerini dile getirdi.

Tıpta kuralın, bak, gör, anla, dene, öğren ve öğret hiyerarşisi ile oluştuğunu ifade eden Özkan, şöyle devam etti: “Şimdi sormak gerekir. Teknik ve tedavi elde edilmiş yeniliklere karşı hekim ahlakının meziyetleri aynı şekilde gelişti mi? Hasta hekimi hep ilahi güce sahip biri olarak görür. Bu nedenle hekimin ahlaken, ruhen ve bedenen sağlıklı ve dengeli olmasını ister. Ayrıca ondan sevgisini, hoşgörüsünü, şefkatini, hünerini tevazu içinde gönlünü almak, güvenini kazanmak başlı başına bir hünerdir. Hastaların faziletli, vicdanlı, dengeli, dürüst, tok gözlü hekimler tarafından tedavi edildiklerini görmek, bizlere yaşlanmakta olan bir neslin son temsilcilerine huzur vermektedir. 21. yüzyılın başlarında hayat şartlarının çok düzlediğini ve koruyucu hakimlik alanında büyük gelişmeler yaşandığını kaydeden Dr. Nihat Özkan, bu gelişmeler sayesinde ölüm oranlarının hızla düştüğünü bu oranla insan sayısının daha hızlı çoğaldığını belirtti. Bütün bunların sonucu olarak uzun yaşama şansının arttığını dile getiren Dr. Nihat Özkan, teknikte, tedavi ve konforlu yaşamda bu denli gelişmeye rağmen yılda milyonlarca insanın öldüğünü belirterek bunun nedeni de dünya da verili toprakların, yeşil alanların ve tarımsal üretimin hızla azalmasına ve nüfusun hızla artmasına bağladı.

 

—AK Parti hükümeti sağlık alanında büyük kazanımlara imza atıldı:

Dr. Nihat Özkan, her şeyden önce insan' anlayışının benimsendiği günümüzde, herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanmasının büyük önem taşıdığını söyledi. Bununla birlikte hükümetin de yurt çapında sağlık alanında yaptığı reform niteliğindeki yatırım ve hizmetlerin vatandaşları son derece memnun etmektedir. Ak Parti Hükümetimizin özellikle son yıllarda sağlık alanındaki başarılı çalışmaları ile dünya ülkeleri arasında önemli bir mesafe kat etmiştir. Hükümetimiz, her ferdin temel ihtiyacı olan sağlık hizmetini en güvenilir ve en kaliteli şekilde milletimize ulaştırmayı hedeflemiştir. Halkımızın desteği, sağlık personellerimizin ve doktorlarımızın çalışmaları ile 12 yıllık AK Parti hükümeti iktidarı dönemi süresince sağlık alanında büyük kazanımlara imza atıldı. Herkesin eşit derecede sağlık hizmeti alması amacı ile toplumuzun sağlık hizmetlerine ulaşması daha da kolaylaştırılmıştır. İnsan odaklı hizmet verilmeye başlanmış, bunun neticesinde sağlık hizmetleri vatandaşımızın ayağına kadar getirilmiştir. Sağlık alanına ayrılan bütçeler arttırılmış, aile hekimliği uygulaması geçilmiş ve sağlık hizmetlerinin kalitesi yükseltilmiştir” dedi. Özkan daha sonra, insan hayatını her şeyin üstünde tutan, tüm zorluklara rağmen özveri ile çalışmalarını sürdüren hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum şeklinde açıklamalarda bulundu.

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin ErolSayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Sağ Blok Reklam
Son Yorumlar
Muhammetali sur
Merhaba bende burdan bir daire almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
SÜPERLİG PUAN DURUMU

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
Midyat - Midyat Gazete - Midyat Haber - Midyat'ın Gür Sesi - http://www.midyatgazete.com/   Tum Hakları Saklıdır. © 2012 - 2018 - Self Servis İnternet Hizmetleri - Midyat Web Tasarım