Ak Parti Mardin Milletvekili Temayül Yoklaması Heyacanı

AK Parti’de 106 aday adayının girdiği temayül yoklamasında oy kullanım startını İl Başkanı Bahattin Uncu kullandığı oy ile verdi. Oylama saat 16.00’da sona erecek.

Ak Parti Mardin Milletvekili Temayül Yoklaması Heyacanı

AK Parti’de 1780 teşkilat üyesi milletvekili aday belirlemesinde önemli bir kriter olan temayül yoklaması için Atatürk Kapalı spor salonunda sandık başına gidildi. AK Parti Genel Merkezinden gelen Trabzon milletvekili Safiye Seymenoğlu, Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat ve Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Beyazıt Kaçar başkanlığında yapılan temayül yoklamasına teşkilat üyeleri % 90 oranında yüksek bir katılım oranıyla yoğun ilgi gösterdiler.

EN YOĞUN KATILIM ÖMERLİ'DEN

Her ilçenin, il yönetiminin ve istişare kurulunun ayrı sandıklarda oy kullandığı temayül yoklamasında çıkan sonuç kamuoyuna açıklanmayacak. Oy kullanımının ardından çıkan zarflar açılmadan mühürlenerek Ankara’ya gönderildi. 10 ilçe, il yönetimi ve istişare kurulu için ayrı kurulan 11 sandık ve 20 oy kullanma kabininde oy kullanımı gerçekleşirken 88 delegeden 87'sinin katılım gerçekleştirerek oy kullandığı Ömerli İlçe teşkilatı, % 99 oranındaki katılımla Kızıltepe ile birlikte temayül oylamasına en yoğun ilgi gösteren ilçelerin arasında oldu. İl teşkilatının oy kullandığı sandıktaki katılımın azlığı ise dikkatlerden kaçmadı.

ADAYLAR 7 NİSAN’DA BELİRLENECEK

Oy kullanımından önce açıklama yapan İl Başkanı Bahattin Uncu, aday adayları başvuru sürecinde olduğu gibi temayülde de tüm aday adaylarının haklarını koruyarak çalışmaları yapacaklarını belirtti. Temayülden sonra aday adaylarının Ankara’da mülakata gideceklerini belirten Uncu, “Temayül yoklaması ile teşkilatımızın görüşlerini alacağız. Aday adaylarımızın teşkilatlar arasında tanınırlığını belirleyeceğiz. Ardından kamuoyu araştırması yapılacak. Ardından 6 Mart’a mülakatlar başlayacak. Alt komisyonlarda aday adaylarımızla mülakat yapılacak. Ardından yine genel başkan yardımcılarından oluşan bir komisyon adayları değerlendirecek. Mülakat dışında genel merkezimiz aday adayları ile ilgili kamuoyu yoklaması yapacak. Anket sonuçları, mülakat ve temayül yoklamalarının ardından 7 Nisan’a kadar adaylarımız belirlenecek” dedi.

7 Haziran seçimlerinin önemine değinen Uncu, “Türkiye’nin kaderini değiştirecek olan anayasa çalışmalarının yapılacağı bu mecliste yeni arkadaşlarımız olacak. Bu arkadaşlarımız arasında buradaki aday adayları da bulunuyor. Bu yarışın sonunda birileri ipi göğüsleyecek, birileri göğüslemeyecek. Göğüslemeyecek olanlar bundan sonra da bu partinin ve bu kadroların başarıları için çalışacak. Burada temayülümüzü yaptıktan sonra alanda AK Parti’nin çalışmalarını halka anlatacağız.”dedi.

SONUÇLAR AÇIKLANMAYACAK

Temayül yoklamasında oy kullanma hakkı olan bin 850 kişi oy pusulasında 6 ismi işaretlemek zorunda. 6’nın üzerinde ya da altında işaretlenen oy pusulaları geçersiz sayılacak. Oy kullanımı sona erdikten sonra oylar mühürlenerek tutanak eşliğinde Ankara’ya götürülecek. Sonuçlar kesinlikle açıklanmayacak

Kaynak: www.AjansMidyat.com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER