Bağımsız Aday Mahmut Kılınç Midyatlılarla Buluştu

HÜDA PAR'ın desteklediği Mardin bağımsız milletvekili adayı Mahmut Kılınç, Midyat'ta esnafı ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

Bağımsız Aday Mahmut Kılınç Midyatlılarla Buluştu

Mardin bağımsız milletvekili adayı Mahmut Kılınç ve HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Temel,  aralarında  HÜDA PAR Mardin İl Başkanı Şehmus Akman ve Midyat İlçe Başkanı İsa Altunkaynak’ın da bulunduğu  heyetle çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Midyat ilçe merkezinde esnafı ve STK'ları ziyaret eden Kılınç ve beraberindeki kalabalık heyet, seçim gezileri boyunca halktan büyük ilgi gördü.

Ziyaretler sırasında halkla kısa süreli sohbet eden Kılınç şunları söyledi: "Her kesimin, her camianın, durumu iyi tahlil edip  ona göre sandığa gitmesi gerekir. Türkiye ve özellikle bölgemiz üzerinde yapılan kirli planları deşifre etmemiz için mutlaka Meclise gitmemiz gerekir. Kendilerinden olmayanları dışlayan  ve yok etmeye çalışanlara karşı durmamız için halkımızdan destek bekliyoruz."

Estel Mahallesi'nde bağımsız adayı  karşılayan gençler çeşitli tezahüratlarda bulunurken Kılınç kendisine destek veren gençlerle tek tek selamlaştı. Gençliğin geleceğin teminatı olduğuna dikkat çeken Kılınç gençleri çok sevdiğini belirtti. Kılınç daha sonra Estel Mahallesi'ndeki ilçe otogarı esnafını ziyaret etti.

Burada esnafa hitaben konuşan Kılınç,"Bir çok kişiyi denediniz, bu sefer de bize şans verin. Farkımızı göreceksiniz." dedi. İslam'ı referans alarak siyaset yapacaklarını ifade eden Kılınç şunları söyledi:

"Seçilsek de seçilmesek de hizmetimize devam edeceğiz. İnancımız gereği  biz halkımıza hizmeti, hakka hizmet olarak görüyoruz. Meclise gidersek halkın tasvip etmediği hiçbir kanun ve kararı kabul etmeyeceğiz. Bölgemizin,Türkiye’nin ve dünyanın  huzuru için çalışacak ve buna öncülük edeceğiz."

Ziyaretlerinin ardından kendisi için açılan seçim lokalinde çoğunluğu gençlerden oluşan seçmenleriyle bir araya gelen Kılınç, burada yaptığı konuşmada cehaletin ve körü körüne partizanlık  yapmanın zararlarına değindi. Kılınç, "Çok okumalı ve kendimizi geliştirmeliyiz. İslam davasının yükü gençlerin omuzlarındadır. Peygamberimizin ashabının çoğu gençlerden oluşuyordu. Onlar bedel ödeyerek  İslam'ı hakim kıldılar. Onların mirasına sahip çıkmamız gerekir." dedi.

İlçedeki temaslarının ardından Kılınç, akşam saatlerinde ilçeden ayrıldı.

Kaynak: www.AjansMidyat.com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER