Gürsel Ekmen Miroğlu, Projeleri İle Başvurusunu Yaptı

Uzun süreden beri AK Parti çatısı altında hizmetlerini devam ettiren bölgenin tanınmış kanaat önderlerinden Avukat Gürsel Ekmen Miroğlu, milletvekili olmak için AK Parti’den aday adayı oldu.

Gürsel Ekmen Miroğlu, Projeleri İle Başvurusunu Yaptı

Hükümetin başlattığı çözüm sürecine verdiği destekle tanınan ve başarı hikayesi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından örnek gösterilen avukat Gürsel Ekmen Miroğlu, İl Başkanlığına dosyasını teslim etti.

Kendisi gibi avukat olan eşi Şeyhmus Miroğlu ile birlikte İl başkanı Bahattin Uncu’ya dosyasını veren Miroğlu, Mardin’e yaptığı hizmetlerini siyasi arenada da devam etmek istediğini için aday olduğunu açıkladı.

Farklı Sivil toplum örgütlerinde yaptığı gönüllü çalışmaları ile de bilinen Miroğlu, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerin önemine dikkat çekti. Bölgedeki barış ve huzurun devamı için Çözüm sürecinin mimarı olan AK Parti’nin elini güçlendirmek adına her Mardinliye büyük görevler düştüğünü dikkat çeken Miroğlu, “Toplumun tüm bileşenlerini bu sürece destek olmalarının yanında siyasi arenada da AK Parti’nin elini güçlendirmek için partimize destek vermelerine çağrıda bulunuyorum. Bugün bunun farkında olan bir avukat olarak başvurumu yaparak hem Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun elini güçlendirmek hem de sorunu çözme yolunda güçlü bir irade ile yapacağımız çok şey olduğunu göstermek için aday oldum. Önümüzdeki süreçte hukukçu kimliğimle gerek yeni anayasanın yapımında gerekse de sürecin önündeki yasal engellerin kaldırılması yönünde yapacağım çalışmalarla destek olacağım.”dedi.

Bölgede yaşayan ve bölgenin sorunlarını birebir bilen biri olarak Mardin’e yapılacak birçok hizmetin olduğunun altını çizen Miroğlu, “Bizler hizmete talip olan insanlarız. AK Parti geniş bir ailedir. Bu ailenin bir ferdi olarak da benimle birlikte aday adayı olan bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. İnanıyorum ki hepimizin tek arzusu Mardin’e hizmet etmektir. Ben de bu gün bu arzumu gerçekleştirmek için buradayım.”diye konuştu.

Mardin'in kardeşlik modelinin Türkiye'ye örnek model olması için kamuoyu nezdinde projelere ağırlık vereceğini vurgulayan Avukat Gürsel Ekmen Miroğlu, eşi avukat Şeyhmus Miroğlu ile birlikte dosyasını İl Başkanı Bahattin Uncu’ya dosyasını teslim ettikten sonra aday olması halinde yapacağı projeler hakkında gazetecilere bilgiler verdi.

 

İŞTE MİROĞLU'NUN PROJELERİ

İşte Miroğlu’nun hayata geçirmeyi düşündüğü ekonomiden eğitime, sağlıktan ulaşıma kadar projelerden birkaçı:

“Bölge ekonomisinde lokomotif görevi yapan sınır ticaretinin önündeki engellerin kaldırılmasına yönelik çalışmalar yaparak, sınır ticaretinin kapsamını il düzeyine yaymak.

Tarım ve hayvancılığın dünya standartlarında ve modern bir şekilde yapılması için tüm il düzeyinde çalışmalar yapmak.

Kendi il ekonomimizi sağlam bir zemine yerleştirmek için "Mardin'de üreteceğiz, Mardin'de işleyeceğiz" anlayışını her alana yayacak çalışmalar yapmak.

İşsizlerimize yönelik "iş hakkının" yasalarla teminata alınmasını sağlamak.

Yatırımcıların Mardin'e yönelmesini sağlamak için proje çalışmaları başlatmak ve Mardin'imizi yatırımın cazibe merkezi haline getirmek.

Mardin'de sanayileşmenin önünü açmak için meslek odalarıyla koordineli çalışmalar düzenlemek.

Mardin'in yeraltı, yerüstü zenginliğine, tarihi, turistik ve tabiat güzelliğini Mardin ekonomisinin lokomotifi haline getirmek için çalışmalar yapmak.

Tüm ilçelerimizdeki okulların eğitim altyapısını modern koşullara entegre etmeye yönelik yerinde ve birebir çalışmalar yapmak.

Gençlerimizin, okumuş ve meslek sahibi bireyler olmaları yönünde her ilçemizde birden fazla çok programlı Meslek Yüksek Okulları ve en az 2 lisans programı içerecek ilçe eğitim kampüslerini hayata geçirmek.

Kız çocuklarının okullaşma oranını arttıracak projeler düzenlemek ve yıllık periyotlarla bunların denetimlerine yönelik çalışmalar yapmak.

İlçelerimizde eksik ve ihtiyaca cevap vermekte zorlanan kurum binalarının yenilenmesi ve yeniden yapılarak modern düzeyde hizmet vermesini sağlamak (Hastane, Adliye Sarayı, Fakülte Kampüsü, Okul binaları vb.)

Şehrimizin Turizm alanında sahip olduğu Kültürel değerlerin uluslar arası arenada tanıtımı yapılarak Kadim Şehrimizi Turizm Merkezi haline getirmeye yönelik çalışmalar yapmak.

Şehrin çok dilli ve farklı kültürel unsurlarını da kapsayan çağdaş kütüphanecilik anlayışını yaymak

Yok olmayla yüz yüze kalmış dengbejlik,destanlarımız ve giyim-kuşam hakkında araştırmalar yapılması ve yazılı hale getirilmesine yönelik çalışmalar yapmak ve teşvik etmek

"Kültür ve Kongre Merkezleri Projesi";Gençlerimizin aktif şekilde yararlanacağı ve içinde; Sanat galerisi, Şehir Tiyatrosu Sanat Atöl¬yeleri, (Resim, tiyatro, sinema) Kütüphane, Fotoğraf Atölyesi gibi kültürel aktivitelerin gerçekleştirilebileceği "Kültür ve Kongre Merkezi Projesi' gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan da alı koyacaktır.

Kadınların ekonomik hayata katılımlarını teşvik ederek, ekonomik bağımsızlık sağlamalarının desteklenmesine yönelik çalışmalar yapmak

Her ilçemizde her yıl 1000 kadına sertifikalı mesleki eğitim verilmesi ve bu kişilerin istihdam alanlarına yönlendirilmesini sağlamak.

Şiddete maruz kalmış kadınlara; psikolojik, ekonomik ve hukuki desteğin sağlanması ve buna yönelik yeni yasal düzenlenmelerin getirilmesini sağlamak.

Kentimizde bulunan engelli vatandaşlarımızın meslek kurslarına ve sanatsal atölye çalışmalarına katılımları sağlanarak potansiyelle¬rinin açığa çıkarılmasına yönelik çalışmalar yapmak.

Çocuklarımıza Okul öncesi eğitim vermek, Rehberlik ve eğitime destek temalı projeler yürütmek, Ebeveyn-çocuk toplantıları düzenlemek, Sokakta yaşayan çocukların tespit edilerek gıda ve barınma sorunlarına ilişkin projeler üretmek, Çocuk yaz kamplarına her yıl ortalama 600 çocuğumuzun gönderilmesi ve tatil yapma imkanının sağlanmasına yönelik çalışmalar yapmak.

Toplumun tüm bileşenlerinin görüş ve önerileri alınarak güvenli bir ulaşım alt yapısının oluşturulmasını sağlamak.

Şehiriçi ve şehirdışı asfalt yolların durumunu denetlemek ve eksikliklerinin giderilmesine yönelik çalışmalar yapmak.”

Miroğlu’nun başvuru dosyasını teslim alan ve İl Başkanı Bahattin Uncu ise “Aynı zamanda Meslektaşım da olan Gürsel Hanım’a bu yolda başarılar diliyorum. Kendisine hayırlı olsun temennilerimin yanında AK Parti’de yaptığı ve yapacağı hizmetlerinden dolayı şimdiden teşekkür ediyorum.”dedi. 

Kaynak: www.AjansMidyat.com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER