Hüsnü Bengin Efetürk, Ziyaretlerine Hızlı Başladı. İlk Ziyaret Midyat'a

AK Parti 25. Dönem Milletvekilliği Aday Adaylığı için Mardin İl Başkanlığında resmi başvurusunu yapan bürokrat Hüsnü Bengin Efetürk, ilk ziyaretini Midyat’ta gerçekleştirdi.

Hüsnü Bengin Efetürk, Ziyaretlerine Hızlı Başladı. İlk Ziyaret Midyat'a

AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndaki Şube Müdürlüğü görevinden istifa ettikten sonra memleketi Mardin’de aday olacağını açıklayan Eefetürk, AK Parti İl Teşkilatına kalabalık bir grupla yaptığı ziyarette resmi başvurunu sundu. Başvuru sırasında Efetürk’ün ailesi, sevenleri onu yalnız bırakmadı.

Resmi başvurunun ardından ayağının tozuyla ilk ziyaretini Midyat’a düzenleyen genç bürokrat Efetürk, burada Ak Parti İlçe Başkanı Av. B. Melih Güneştan, Kadın Kolları Başkanı Av. Neşe Ergen, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Taş ve aile dostları tarafından karşılandı.

Ziyarete ilişkin kısa bir açıklamada bulunan Efetürk, uzun yıllardır ailesinin politikayla iç içe olduğunu hatırlattı.  Efetürk “ Ailem zaten 1960’tan beri siyaset yapmakta, yani Türkiye’nin ilk belediye başkanı Zekiye Midyat akrabamızdır. Sayın başkanla beraber dedelerimiz burada çok güzel şeylere imza attılar, gerek belediye başkalığı gerekse milletvekilliği olsun bizde ilçe başkanımızla beraber, omuz omuza buradayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın hedeflediği 400 milletvekili çok önemli, 2015 meclisi 1920 yılındaki gibi kurucu bir meclis olacak. Biz oluruz yada başkaları olur, bizler her türlü desteğimizi partimize vermeye devam edeceğiz. Ben aday olsam da olmasam da Mardin’in, Midyat’ın hizmetinde olmaya devam edeceğim.” İfadelerini kullandı.

Ziyarete ilişkin açıklamada bulunan ilçe Başkanı Av. B. Melih Güneştan ise “ Bu dönem biliyorsunuz Ak Parti için hassas bir dönem. Hemşerilerimizin özellikle yakın aile dostlarımızın partimizden aday olmaları bizleri onurlandırmıştır. Hakkınızda hayırlı olmasını dileriz. Bu davanın, bu bilincin, bu yolun bir neferi olmak hepimiz için bir övün kaynağıdır. Dolayısıyla sizi tebrik ediyorum. Biz siyasetten öte aile dostuyuz, dostlarımızı da burada görmek bizleri bir kez daha sevindirmiştir. Bu kutlu yolda size başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Ziyaretin artından hatıra fotoğrafı çeken Efetürk ve beraberindekiler buradan Dargeçit ilçesine gitmek üzere ayrıldı.

Kaynak: www.AjansMidyat.com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER