Şehrim 2023 Otobüsü Midyat'ta

Ak Parti Tarafından Şehir Sorunlarını Dinleyecek Olan Şehrim 2023 Otobüsü Midyat'a geldi.

Şehrim 2023 Otobüsü Midyat'ta

Adalet Ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Çevre, Şehir Ve Kültür Başkanlığı tarafından "Bir şehri anlamanın en iyi yolu, şehre giden yoldur. Mesafe ne olursa olsun. Bunun için çıkarsan yola, aradığın cevapları mutlaka bulursun. " diyerek yola çıkan Şehrim 2023 Otobüsü Midyat'a geldi.

Türkiye genelinde şehrin sorunlarını şehrin sahiplerinden dinlemek, bu sorun ve çözüm önerilerini değerlendirip, Türkiye'nin 2023 Vizyonuna göre şekillendirmek amacıyla başlatılan Şehrim 2023 projesi kapsamında ilk otobüsler Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından Bursa ve Van'a gönderilmişti. İlk etapta Türkiye'deki 30 Büyükşehir 'i gezecek olan otobüslerden biri  dün Mardin'in Artuklu ilçesinde bulunan 15 Temmuz Demokrasi Ve Şehitler Parkını ziyaret ettikten sonra bugün Midyat ilçesine geldi.

Estel Dörtyol meydanına ulaşan Şehrim 2023 Otobüsü burada duraklayarak vatandaşların şehirleri ile ilgili sorunları, taleplerini ve çözüm önerilerini dinledi. Otobüse yoğun ilgi gösteren vatandaşlar nasıl bir şehirde yaşamak istediklerini kağıt üstüne döktü. Altyapı, kültür, ulaşım, şehirdeki sorunlar konularını içeren 26 sorunun sorulduğu anket çalışmasında ek olarak "Mardin şehrine dair hayaliniz nedir? 2023 ve sonrası Mardin şehrini nasıl görmek istersiniz?" soruları katılımcılara yöneltildi. Öte yandan katılımcılardan bu sorunlar ile ilgili çözüm önerileri istendi.

Şehir ile ilgili genel değerlendirmenin yapıldığı ankete Dörtyol Meydanda bulunan Şehrim 2023 Otobüsü önünde kurulan stantın yanı sıra , web tabanlı ve mobil uygulama aracılığıyla da kullanıcılara ulaştırıldı.

Otobüs Yarın Midyat ilçesinden hareket ederek, Kızıltepe ilçesinde bulunan Özgürlük meydanında duraklayacak. Burada da aynı etkinliği gerçekleştirdikten sonra gün sonunda Mardin'den ayrılacak. 

Halil POLAT - Midyatgazete.com

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER