Batman Belediyesi Yaz Spor Okulları başladı

Batman Belediyesi tarafından 2002 yılından itibaren başlatılan ve bu yıl onüçüncüsü düzenlenen Yaz Spor Okulları start aldı

Batman Belediyesi Yaz Spor Okulları başladı

Batman Belediyesi tarafından 2002 yılından itibaren başlatılan ve bu yıl onüçüncüsü  düzenlenen Yaz Spor Okulları start aldı. Bini aşkın öğrencinin katıldığı açılış etkinliğinde konuşan Belediye Eşbaşkan Yardımcısı Semra Güneş, Yaz Spor Okullar’nın çok önemli bir ihtiyacı karşıladığını belirterek, “Bu etkinliğin bizim için anlamı genç arkadaşlarımızla bir arada olma mutluluğunun yanı sıra, eğitim öğretim sezonu boyunca zihnen yorulan öğrencilerimize hem eğlenme, hem beceri ve yeteneklerini geliştirme hem de bir toparlanma fırsatı sağlayan önemli bir çalışmadır” dedi. 

Batman Belediyesi tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenen Yaz Spor Okulları binlerce öğrencinin katıldığı açılış etkinliğiyle start aldı. Yüzme, Basketbol, Volaeybol, Futbol, Atletizm, Masa Tenisi, Judo, Tekvando gibi değişik branşları kapsayan 13. Yaz Spor Okullarının açılışı, Batman Belediyesi Kadın Spor Kompleksi’nde yapıldı. Renkli görüntülere sahne olan bu yılki Yaz Spor Okulları’nın açılış törenine Belediye Eşbaşkan Yardımcıları Semra Güneş, Nasır Taş, Aziz Aksin’in yanı sıra belediye meclis üyeleri, kayıtlarını yapan bini aşkın öğrenci, velileri ve öğretmenleri katıldı. Açılış etkinliğinde konuşan Belediye Eşbaşkan Yardımcısı Semra Güneş, Yaz Spor Okullar’nın çok önemli bir ihtiyacı karşıladığını belirterek, “Bu etkinliğin bizim için anlamı genç arkadaşlarımızla bir arada olma mutluluğunun yanı sıra, eğitim öğretim sezonu boyunca zihnen yorulan öğrencilerimize hem eğlenme, hem beceri ve yeteneklerini geliştirme hem de bir toparlanma fırsatı sağlayan önemli bir çalışmadır” dedi. 


                  ‘Sizlerle olmak mutluluk verici’
Başvuru yapan öğrenci sayısının bu yıl bini aştığını sözlerine ekleyen Eşbaşkan Yardımcısı Güneş, “Bu çalışma, yaz ayı boyunca süren ve binlerce çocuğun dahil olduğu çeşitli branşlarda kurs çalışmalarının yapıldığı spor etkinliklerimizden biri. Batman Belediyesi olarak çocuklarla bir araya gelip ortak paylaşımlarda bulunmak bizim için önemli. Batman Belediyesi olarak 13 yıldır bu etkinliği düzenliyoruz. Sağlıklı sportif faaliyetler içinde kendi gelişimini özgür bir şekilde sağlayan çocuklarımızın olması bizim için mutluluk verici. Batman Belediyesi olarak çocuklarımıza çok daha iyi şartlarda çok daha iyi hizmet edebilecek alanlar yaratmak istiyoruz. Başta kadınlar, gençler ve çocuklar olmak üzere toplumun her kesimine ilişkin hayata geçirdiğimiz projelerimizin önemli sonuçlar yarattığına inanıyoruz. Yaz spor okulları da bu amaç çerçevesinde yürütülen bir etkinlik” dedi


         ‘Çok başarılı ve neşeli bir süreç geçireceksiniz’


 
  
Yaz spor okullarında öğrencilerin eğlenirken hem beceri ve yeteneklerini geliştirme hem de bu süreçte bir toparlanma imkanı bulacağını ifade eden Eşbaşkan Yardımcısı Güneş, “ 10 ay boyunca ders çalışıp durdunuz, sınavdan sınava koşturdunuz, yani ağır ve yorucu bir sezon geçirdiniz. Şimdi her biriniz seçtiğiniz branşta bu yaz aylarında bizimle birlikte olacaksınız. Burada yaşadıklarınız ve öğrendiklerinizle önümüzdeki eğitim öğretim yılına daha zinde bir şekilde hazırlanmış olacaksınız. Hepinizin çok başarılı ve çok neşeli bir süreç geçireceğinize inanıyor, bu etkinlikte yer aldığınız için sizlere teşekkür ediyor, kutluyorum” dedi. 
 

 
 
 KAYNAK: www.Batman.Bel.Tr

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER