Gaziantep Basketbol'da gündem altyapı

- Kulüp başkanı Deniz Köken: "Alttan gelen nesli sadece okula göndererek geliştiremeyiz. Hepsi bir arada olmalı. Çocuk okula da gidecek, spor salonuna da"

Gaziantep Basketbol'da gündem altyapı


GAZİANTEP (AA) - Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Gaziantep Basketbol'un kulüp başkanı Deniz Köken, altyapının önemine işaret ederek, "Alttan gelen nesli sadece okula giderek geliştiremeyiz. Hepsi bir arada olmalı. Çocuk okula da gidecek, spor salonuna da." dedi.

Köken, Medical Park Gaziantep Hastanesindeki sağlık sponsorluğu anlaşması imza töreninde yaptığı konuşmada, salon sporlarının yaygınlaştırılması gerektiğini söyledi.

Bu konuda gazetecilerden iş adamlarına, eğitimcilerden ailelere kadar herkese görev düştüğünü anlatan Köken, "Hepimizin sporla ilgili olması lazım. Spor kulüpleri kurumların üzerine kalan bir yapı olmamalı. Alttan gelen nesli sadece okula göndererek geliştiremeyiz. Hepsi bir arada olmalı. Çocuk okula da gidecek, spor salonuna da. Spor salonu yapmak, bana göre hastane veya sağlık ocağı açmak kadar önemli." diye konuştu.


- Basketbolcular sağlık kontrolünden geçti


Deniz Köken, sponsorluk anlaşmalarına her yıl olduğu gibi yine sağlık sponsorluğundan ve Medical Park Gaziantep Hastanesinden başladıklarını belirtti.

Medical Park Gaziantep Hastanesi Genel Koordinatörü Hayrullah Kubba da Gaziantep'i en üst ligde temsil eden kulüple gurur duyduklarını, takımın geçen sezon yönetimin özverili çalışmaları nedeniyle ligde kaldığını, bu sene ise benzer sorunlar yaşamadan ligi iyi bir seviyede tamamlayacağına inandıkları kulübe destek olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından taraflar arasında sağlık sponsorluğu anlaşması imzalandı.

Öte yandan, sporcular da hastanede sağlık kontrolünden geçirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER