Özdemir ve Şenkalaycı Zoru Başardı. Dakar Rallisinde İkinci Etap Tamamlandı.

Dakar Rallisi’nde mücadele eden Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir ikinci etabı tamamladı. GAP’tan Dakar’a projesi ile yola çıkan iki sporcumuz Villa Carlos Paz-San Juan etabını başarıyla geçtiler.

Özdemir ve Şenkalaycı Zoru Başardı. Dakar Rallisinde İkinci Etap Tamamlandı.

Spor Toto ve GAP İdaresi’nin desteklediği Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’in Dakar mücadelesi devam ediyor. Arjantin’in başkenti Buenos Aires’ten başlayan Dakar Rallisi’nin en uzun özel etabına sahip Villa Carlos Paz-San Juan bölümü zorluk derecesiyle yarışçıları bir hayli zorladı. Dağlık alanda sert zemine sahip San Juan  etabında sporcularımız Serkan Özdemir ve Şakir Şenkalaycı toz ve kumla kaplı alanda 625 km. yol kat ettiler. Sabahın erken saatlerinde başlayan Dakar Rallisi San Luis bölgesindeki tuz yataklarından geçerek San Juan’da sona erdi. Etaptaki taşların yanı sıra 42 dereceyi aşan sıcak havada sporcularımızı da negatif olarak etkiledi. İkinci etapta yarışçılar navigasyon problemleri de yaşarken, sıcak havadan dolayı etabın son bölümleri iptal edildi.

 

161 yarışçının start aldığı etabı TMF Dakar Takımı’nın sporcularından Serkan Özdemir 09:32:44 ile 91. ve Şakir Şenkalaycı’da 09:37:44’lük zamanıyla 94. sırada bitirdi. İkinci etapta 3 saat ceza alan Selçuk Bektaş ile Koray Özkaplan’da 139 ve 142. sırada kaldı. Salinas de Mascasin gibi zorlu bölgelerden geçen etabı Joan Barreda Bort ilk sırada tamamladı. İspanyol yarışçıyı Paulo Gonçalves ve Ruben Faria takip etti.

 

Genel klasmanda Joan Barreda Bort birinciliği elde ederken, sporcularımız Serkan Özdemir 90, Şakir Şenkalaycı 93, Selçuk Bektaş 139 ve  Koray Özkaplan’da 142. sırada yer aldı.

 

 

Dakar Rallisinin üçüncü etabında 6 Ocak Salı günü sporcularımız San Juan-Chilecito’yu kat edecekler. Arjantin en güzel bölgelerinden biri olan San Juan’da yarışçılar, 220 km.si Özel Etap etap olmak üzere toplamda 657 km. yol yapacaklar. Serkan Özdemir, Şakir Şenkalaycı, Koray Özkaplan ve Selçuk Bektaş kırmızı topraklara sahip parkurda And dağlarının eteklerindeki kanyonlardan geçip, yüksek tepe ve su geçişleriyle mücadele edecekler. Taşlı toprak zeminin yanı sıra yarışçılar, gün içerisinde kumla da sınav verecekler.

TÜRKİYE MOTOSİKLET FEDERASYONU

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER