Tenis Turnuvasında Birincilik Midyat'ın

Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün Düzenlemiş Olduğu Mardin Tenis Turnuvasına Midyat'ı Temsilen Katılan Eser METE Mardin Birincisi Oldu

Tenis Turnuvasında Birincilik Midyat'ın

15- 19 Ekim Amatör Spor Haftası kapsamında Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Mardin Tenis Turnavası Düzenlendi. Yoğun ilginin olduğu turnuvaya başta Artuklu, Kızıltepe,Midyat, Nusaybin olmak üzere Mardin ilçelerinin yanı sıra başta Diyarbakır olmak üzere çevre İl ve ilçelerden sporcular katılım sağladı. 

Turnuvaya Midyat'ı temsilen Tenis sporcusu Eser METE Katıldı.  Daha önce farklı spor alanlarında da bir çok ödül ve derece alan METE, Mardin Tenis Turnuvasında da yüksek başarı göstererek birincilik için ter döken sporcular arasında birincilik derecesine ulaştı. Turnuvanın finaline ulaşan başarılı sporcu Eser METE ilk tebrikleri Mardin'de kabul etti. Daha sonra ilçeye dönen sporcu Midyat'ta da tebrikleri kabul etti.

Önceki turnuvada birinciliği kaçırdığını kaydeden Eser METE,
"Hedeflerimiz her geçen gün artarak devam ediyor önceki turnuvada final oynama şansını kıl payı kaçırarak üçüncü olmuştum şimdi ise birinci olup tarifi imkânsız bir mutluluk yaşadım bu başarılarda bizleri her daim destekleyen Midyat Kaymakamımız Sayın Hüseyin TEKİN beye Belediye Başkanımız Sayın Şehmus NASIROĞLU' na Midyat Gençlik Spor İlçe Müdürümüz Sayın Hüseyin TUNÇ’ a ayrıca teşekkür etmek istiyorum. 

Hava şartlarının kötüye gitmesi sebebi ile şuanda hali hazırda çalışmalarımızı sürdürebileceğimiz kapalı bir tenis kortumuzun olmayışından Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi kapalı spor salonunda hafta sonu Tenis küçük yaş gurubuyla çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız.

Hedefimiz başta küçük yaş gurubu olmak üzere yetiştireceğimiz sporcularla hem Midyat’ımızı kültürümüze yakışır bir şekilde temsil etmek hem de gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutup daha sağlıklı nesillerin yetişmesinde doğrudan katkı sağlamak" dedi. 
 

Halil POLAT - Midyatgazete.com

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 18:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
SM
SM - 2 yıl Önce

Tebrikler

ESER ESER
ESER ESER - 2 yıl Önce

MAŞALLAH. ESER BEY . ESER ESTİ BİRİNCİLİĞİ KAPTI. HAYIRLI OLSUN

SIRADAKİ HABER