Siirt'te yeni doğan bebeklere ve annelerine "Sevgi bohçası"

SİİRT (AA) - Siirt'te yeni doğan bebeklere ve annelerine "Sevgi bohçası" hediye edildi.İl Sağlık Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Siirt Şube Başkanlığı arasında imzalanan protokol gereği Siirt Devlet Hastanesi'nde doğum...

Siirt'te yeni doğan bebeklere ve annelerine

SİİRT (AA) - Siirt'te yeni doğan bebeklere ve annelerine "Sevgi bohçası" hediye edildi.

İl Sağlık Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Siirt Şube Başkanlığı arasında imzalanan protokol gereği Siirt Devlet Hastanesi'nde doğum yapan 170 anne ve bebeğine destek amaçlı içinde hijyen ve ihtiyaç malzemeleri bulunan paketler ile hayırseverler tarafından alınan bebek arabaları hediye edildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, yaptığı açıklamada, Kızılay ile yapılan iş birliğinin ilçelere de yayılması için daha geniş kapsamlı çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Ömür, Kızılay yetkililerine ve hayırseverlere teşekkür etti.

Türk Kızılayı Siirt Şube Başkanı Yener Tanık, Kızılayın sadece kötü günde değil iyi günde de insanların yanında olduğunu belirtti.

Tanık, "Sağlık Müdürlüğü ile yapılan protokol gereği ilk etapta ihtiyaç sahibi 170 aileye hijyen paketi hediye ettik. Ayrıca hayırseverler tarafından bebek arabası verildi. İnşallah Sağlık Müdürlüğümüzün talebi üzerine ilçelerimize de yardımlarımız olacak." dedi.

Şaziye Özçiçek, gerçekleştirilen ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Allah devletimizden razı olsun. Sağlık Müdürlüğü ve Kızılay yetkililerine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER