5. Uluslararası Rumkale Su Sporları Festivali sona erdi

SPOR 26.09.2022, 19:59
5. Uluslararası Rumkale Su Sporları Festivali sona erdi

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından, tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve İncil'in nüshalarının çoğaltıldığı yer olarak rivayet edilen Rumkale'de 5. Uluslararası Rumkale Su Sporları Festivali tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, doğa ve tarihin iç içe olduğu Rumkale'nin dünyaya tanıtılması ve spora olan ilgiyi artırmak amacıyla 13 ülke ve 38 şehirden bin 350 sporcunun katıldığı ve 24-25 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen festivalde derece alanlara ödülleri verildi.

Festivalinin ilk mücadelesi olan "dragon bot" yarışmasında Samsun Belediyesi Takımı birinci olurken, A&T Bank Takımı ikinci, Balence Tuzla Takımı üçüncü oldu. Su topu müsabakalarındaysa, Şehitkamil Belediyesi Takımı birinci, Elazığ takımı ikinci ve Mersin Mert Takımı üçüncü oldu.

Açık yüzme yarışmalarında 18-29 yaş aralığı erkeklerde 18-29 yaş kategorisinde Doğukan Ulaç birinci, Barış Şahin ikinci, M. Talha Eryılmaz üçüncü olurken kadınlarda birinci Sude Nas Çakmak, İkinci Ece Turgut, üçüncü Nilsu Kalem oldu.

Yüzme 3500 metrede erkekler kategorisinde Yusuf Balaban birinci, Mustafa Arda Çulha ikinci ve İhsan Aybars Akay üçüncü olurken, kadınlar kategorisinde Elanur Kart birinci, E. Yaren Konaç ikinci, Beril Öztürk ise üçüncü oldu.

Yüzme yarışının yaş kategorilerinde ise 14-15 yaş aralığında birinciler erkelerde İhsan Aybars Akay, kadınlarda Elanur Kart, ikinciler Kadirhan Sağlam ve Cemre Naz Karabıçkı, üçüncüler ise Ekin Kılıç ve Ceylin Naz Yavuz oldu. 16-17 yaş aralığında erkeklerde birinci Yusuf Balaban, ikinci Mustafa Arda Çulha, üçüncü Toprakcan Şahin olarak kaydedildi, kadınlardaysa aynı yaş kategorisinde Yaren Konaç birinci, Beril Öztürk ikinci, Büşra Balaban da üçüncü olarak yarışmayı tamamladı.

Yüzme 2000 metrede ise erkekler 10-11 yaşta Anıl Ulusoy birinci olurken, Osman Kart ikinci, Aydın Ege Özsoy üçüncü, kadınlarda İlknur Doğan birinci, Hatice Cansu Turan ikinci, Işıl Ada Ertan üçüncü oldu. 12-13 yaşta erkeklerde ise Berkin Avcı birinci, Yalçın Ulusoy ikinci, Bekir Sıvacı üçüncü, kadınlarda İkra Sıvacı birinci, Zeynep Buğlem Ulusoy ikinci, Ece Erdoğan üçüncü oldu.

Yüzme 2000 metre 30 yaş üstü erkeklerde de Zihni Ademoğlu birinci, Olcay Batu Coşkuner ikinci, Basel Shikh Osman üçüncü olduğu yarışmalarda kadınlarda ise Pınar Arpınar Avşar birinci, Çilem Çelik ikinci, Meltem Kalkan üçüncülüğü elde etti.

Açık yüzmede yarışı ilk tamamlayan sporcuya ödülünü Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin verdi. Yarışmada derece alan diğer sporcularaysa ödüllerini Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu tarafından verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Anketi Tümü
Midyatgazete.com'un En Çok Hangi Hizmetinden Faydalanıyorsunuz?
Namaz Vakti 08 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 16 37
2. Samsunspor 15 27
3. Rizespor 15 26
4. Pendikspor 15 26
5. Keçiörengücü 15 26
6. Bodrumspor 15 25
7. Boluspor 15 25
8. Manisa FK 15 24
9. Bandırmaspor 15 24
10. Sakaryaspor 16 22
11. Altay 15 21
12. Adanaspor 15 18
13. Göztepe 14 18
14. Tuzlaspor 15 16
15. Erzurumspor 15 14
16. Altınordu 15 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 15 7
19. Denizlispor 15 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4
Günün Karikatürü Tümü