FIAT Professional’dan kaçırılmayacak kredi ve nakit alım fırsatları FIAT Professional’dan kaçırılmayacak kredi ve nakit alım fırsatları

Her yağış yağdığında altyapı yetersizliği kentin birçok mahallesinde görüldüğü gibi Batman Zahireciler ve Hububatçılar Pazarı'nda da kendini gösterdi.

Dün öğlen saatlerinde meydana gelen etkili yağış sonucu Batman Zahireciler ve Hububatçılar Pazarı'nda açık havada bulunan tonlarca hububat zarar gördüğünü söyleyen Batman Zahireciler ve Hububatçılar esnafı, yetkililerden seslerini duymalarını istedi.

Yıllardır yaşadıkları altyapı sorununu defalarca iletmelerine rağmen her hangi bir girişimde bulunulmadığını söyleyen Batman Zahireciler ve Hububatçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ebubekir Işık, daha önce önlem alınsaydı esnafın bu denli zarar görmemiş olacağını ifade etti.

Yaşadıkları mağduriyetin çok büyük olduğunu belirten Işık, esnafın yetkililerden beklentisinin olduğunu ve yaşadıkları zarar karşılanıp en kısa sürede altyapı sorunlarının çözüme kavuşturulması gerektiğini vurguladı.

"Zararımızın karşılanmasını istiyoruz"

"Dün yaşanan ani yağışlar nedeniyle hububat pazarını su bastığını ve dışarda olan tüm ürünlerin su altında kalarak zarar gördüğünü dile getiren Işık, esnafın büyük zarar gördüğünü söyledi.

Işık, "Haziran ayında olduğumuz için bütün ürünlerimiz dışardadır. Altyapı sıkıntımız çoktan beri vardır ve gerekli yerlere de zamanında iletmiştik ama şu ana kadar herhangi bir çalışma yapılmadı. Milyonlarda değerinde malımız dışardadır ve yağıştan dolayı çoğu ziyan oldu. Hububat ıslandığında küflenmektedir. Eğer alt yapı sorunumuz olmasaydı bu mallarımız bozulmazdı. Buradaki tüm esnaflar mağdur durumdadır. Dün birkaç yetkili buraya geldi ama sorunumuza derman olmadılar. Yetkililerden isteğimiz yaşanan zararın karşılanması ve altyapı sorunu kısa sürede çözüm bulmalarıdır." ifadelerini kullandı.

"Dün yağan yağmurdan dolayı tüm esnaf zarar gördü"

Yetersiz olan altyapının en kısa sürede yenilenmesi gerektiğini belirten esnaf Osman Yılmaz, Batman Belediyesine çağrıda bulunarak şunları söyledi:

"Burası Batman Hububatçılar Pazarıdır ve en büyük sıkıntımız olan alt yapı yetersizliğidir. Dün yağan yağmurdan dolayı tüm esnaf zarar gördü. Buğday ve arpalarımız bozuldu. Belediyenin ve valiliğin bir an önce bizlere destek vererek zararımızı karşılamalarını istiyoruz. En kısa zaman da altyapı yetersizliğinin de çözüme kavuşturulmasını istiyoruz."  

"Yağmur yağdığında kanalizasyonlar tıkanıyor ve su taşıyor"

Dün yağan ani yağmurdan dolayı hububatçı esnafının zarar ettiğini belirten Ferzen Solak, "Hububat pazarında alt yapı yersizliği olduğu için biraz fazla yağmur yağdığında kanalizasyonlar tıkanıyor ve su taşıyor. Bundan dolayı yetersiz olan altyapımızın yenilenmesini istiyoruz. Tüm buğday ve hububatımız dışarda olduğu için bir önlem alınmazsa hepsi heba olacaktır. Burada bulunan tüm buğdayların bozulmaması için başka yerlere nakletmek zorunda kaldık. Batman Belediyesinden isteğimiz bu sorunumuza kısa sürede çözüm bulmalarıdır." şeklinde konuştu. (İLKHA)