Batman Esnaf Sanatkarlar Odası olarak üyelerinin ve esnafın sorun ve sıkıntıları ile sürekli ilgilendiklerini belirten Çiftçi, bu kapsamda Oda olarak Defterdarlık İl Müdürü Muhammet Ali Şenol'u ziyaret edip esnafın sorun, şikayet ve taleplerini ilettiklerini söyledi.

Defterdar Şenol'dan bu konuda esnafla yardımcı olmalarını ve hatta rehberlik etmeleri gerektiğini söylediklerini ifade eden Çiftçi, "Ülke olarak zor bir ekonomik süreçten geçiyoruz ve bundan en çok esnafımız etkileniyor. Bu süreçte kurumlarımızdan esnafımıza yardımcı olmaları istedik. Özellikle son zamanlarda yapılan denetimler konusuna değindik. Müdürümüz bu konuda personeline uyarılarda bulunacağını ve esnafa yardımcı olacaklarını ve rehberlik yapacaklarını da belirtti. Müdürümüz esnafa yardımcı olma konusunda duyarlı olduklarını ve aynı şekilde personelinin de bu konuda dikkatli olduğunu belirtti. İlgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyoruz." dedi.

ÇAYKUR, yaş çay alımlarında kontenjanı düşürdü ÇAYKUR, yaş çay alımlarında kontenjanı düşürdü

Böylesi zor bir süreçte esnafın sigorta ve primlerle boğuştuğunu, başka sıkıntılarla karşılaşmasını istemediklerini belirten Çiftçi, daha güzel günler görmeyi ümit ettiklerini kaydetti. (İLKHA)

Kaynak: ilkha