İSTANBUL (AA) - Dünyanın farklı yerlerinden en iyi 515 sportif atıcının mücadele ettiği IDPA (International Defensive Pistol Association-Uluslararası Savunma Silahları Birliği) Avrupa Şampiyonası başarıyla tamamlandı.

TÜSİAD dönüşümü hızlandırıyor! TÜSİAD dönüşümü hızlandırıyor!

CANiK açıklamasına göre, Samsun Yurt Savunma (SYS) bünyesinde faaliyet gösteren dünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden CANiK, sportif atış müsabakalarının dünyadaki temsilcilerinden biri olmaya devam ediyor. 10-13 Kasım'da İtalya'da gerçekleştirilen IDPA Avrupa Şampiyonası'nın ana sponsoru olarak yer alan CANiK, 4 gün süren turnuvaya ev sahipliği yaptı.

Türkiye'de savunma sanayisi firmasının desteği ile ilk defa kurulan IDPA kulübü Canik Team, bu turnuvada boy gösterdi. Sermoneta Shooting Club poligonunda birbirinden zorlu 15 parkurda gerçekleştirilen turnuvada İtalya, Meksika, Litvanya, Hırvatistan, Romanya, Türkiye, Macaristan, Amerika, İsviçre, Polonya, Finlandiya, Almanya, Slovenya, Estonya ve Lüksemburg'dan gelen en iyi 515 sportif atıcı mücadele etti.

Avrupa'nın en büyük sportif atış müsabakası olarak kabul edilen şampiyonaya CANiK Academy Direktörü İsmail Dut yönetiminde CANiK Takımı ve Takım Kaptanı Nils Jonasson'ın yanı sıra 30'un üzerinde Türk sporcu katıldı.

Nils Jonasson, turnuvada kullandığı CANiK SFX Rival tabanca ile ESP Division Şampiyonu, ESP DM Birinciliği ve High International Handgun ödüllerinin sahibi oldu.

- "CANiK Takım Kaptanı Nils Jonasson, elde ettiği başarıyla bizi bir kez daha gururlandırdı"

Sadece uluslararası alanda bilinen ve kabul gören markaların davet edildiği müsabakaya sponsor olan CANiK, Türkiye'yi sportif branşlarda da başarıyla temsil etti.

CANiK, yarışmanın yapıldığı poligon alanında 2 adet stant kurdu. Bu stantlarda CANiK'in tabanca, aksesuar ve tekstil ürünleri sergilendi. Ayrıca CANiK Tech de ihtiyaç duyan katılımcılara teknik destek sağladı. "In The Gun Shop" adlı CANiK Stage alanında tüm yarışmacılar CANiK SFx RIVAL ile atış deneyimi yaşadı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen SYS Genel Müdürü Utku Aral, ateşli silahların doğru ve bilinçli kullanımının hem Türkiye'de hem de dünyada büyük önem arz ettiğini belirtti.

CANiK olarak en öncelikli konuları arasında yer alan eğitim alanında, titizlikle ve ciddiyetle çalışmalarını sürdürdüklerini aktarna Aral, "Bu amaçla hayata geçirdiğimiz CANiK Academy, hem ülkemizde hem de eğitim ihracatı alanında yurtdışında aktif olarak faaliyet gösteriyor.

Sportif atış müsabakalarında dünyadaki en prestijli etkinliklerden biri olan IDPA Avrupa Şampiyonası sponsorluğu ile de bu alandaki çalışmalarımızı savunma sanayi sektörünün değerli markalarına ve tüm dünyaya tanıtma imkanı elde ettik. Şampiyonada yarışan CANiK Takım Kaptanı Nils Jonasson, elde ettiği başarıyla bizi bir kez daha gururlandırdı." ifadelerini kullandı.