ANKARA (AA) - Enerjisa Enerji'nin çoğunluk hisselerine sahip olduğu Eşarj, dijital ödemeler şirketi Visa iş birliğiyle yeni nesil kart saklama altyapısı "Visa Tek Tıkla Öde"yi kullanıma sundu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Eşarj, Türkiye'de elektrikli araç kullanımının yaygınlaşması ve hızlı şarj istasyonu yatırımını teşvik etmek amacıyla iş birliklerine devam ediyor.

Eşarj'ın Visa ile gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde, elektrikli araç kullanıcıları halka açık tüm Eşarj istasyonlarında cüzdanlarındaki banka, kredi veya ön ödemeli kartlarıyla hızlı ve kolay ödeme yapabilecek.

Türkiye genelinde 263 noktada, 170'i hızlı olmak üzere 494 şarj soketi ile hizmet veren Eşarj istasyonlarında müşteriler, "Visa Tek Tıkla Öde" altyapısından faydalanarak uygulamada sakladıkları kartlarını kullanabilecek.

Malatya Havalimanı'nda son 5 ayda 322 bin 290 yolcuya hizmet verildi Malatya Havalimanı'nda son 5 ayda 322 bin 290 yolcuya hizmet verildi

İş birliğinin sonraki aşamasında E-şarj uygulamasına sahip olmayanların da elektrikli araçlarının şarjı için temassız özellikli banka, kredi ve ön ödemeli kartlarla ödeme yapabilmesi planlanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı ve Enerjisa Enerji Üst Yöneticisi (CEO) Murat Pınar, e-mobilitenin dünyada ve Türkiye'de yaygınlaştığını belirterek, "Bu doğrultuda ekosistemi geliştirmek ve müşteri deneyimini iyileştirmek en büyük önceliğimiz. Bunu yaparken paydaşlarımızın katkıları ise çok kıymetli. Sektörünün önde gelenlerinden Visa ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğiyle elektrikli araç şarj istasyonu değer zincirinin her halkasını güçlendirmeye devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.