Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Gözlem Merkezi (Euro-Med), bu baskının, 7 Ekim'den bu yana devam eden siyonistlerin saldırısının sona erdirilmesi için müzakere sürecinin yeniden başlaması tartışmaları arasında daha çok öne çıktığını kaydetti. 

Açıklamada, işgal ordusunun göç merkezlerini ve çevresini hedef alarak yerinden edilmiş kişiler ve sivillere yönelik toplu katliamlar gerçekleştirdiğini, aynı zamanda yerinden edilmiş kişilerin geri dönüşünü zorla engellediğini, onları aç ve susuz bırakarak hayatta kalmak için temel ihtiyaçlardan mahrum ettiğini ve insani yardımların girişini engellediğini belirtti.

Bu durumun, Gazze Şeridi'ndeki Filistinlilere karşı her türlü yolla soykırım suçu işleme kararlılığı olduğu belirtildi. 

Euro-Med, işgal uçaklarının, zorla yerinden edilmeleri ve sürekli yer değiştirmeleriyle tam bir bitkinlik yaşayan bir grup sivil ve yerinden edilmiş insanın ikamet ettiği, Gazze Şeridi'nin güney kesiminde yer alan Han Yunus kentinin doğusundaki Büyük Abasan'da bulunan "El-Avde" okulunun girişine birkaç füze fırlattığını bildirdi.

Saldırı sonucu, aralarında çok sayıda çocuk ve kadının da bulunduğu yaklaşık 32 kişi şehid oldu, 50'den fazla kişi yaralandı. (İLKHA)

Irak'taki gruplar işgal limanını hedef aldı Irak'taki gruplar işgal limanını hedef aldı
Kaynak: ilkha