Siirt'te işgal rejiminin sözde başbakanı Netanyahu ve ABD Başkanı Biden taşlandı Siirt'te işgal rejiminin sözde başbakanı Netanyahu ve ABD Başkanı Biden taşlandı

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, ABD’nin Gazze için sunduğu kalıcı ateşkes önerisini kabul etti.

HAMAS'tan yapılan açıklamada, "BMGK kararında yer alan kalıcı ateşkes, işgalcilerin Gazze'den tamamen çekilmesi, esir takası, Gazze Şeridi'nin yeniden inşası ve yerinden edilenlerin evlerine ve topraklarına geri dönüşü maddelerinin memnuniyetle karşılandığı" vurgulandı.

BM'de Gazze'de ateşkes tasarısı kabul edildi

Filistin halkı ve direnişinin talepleriyle uyumlu bu ilkelerin uygulanmasına ilişkin dolaylı müzakerelere girmek üzere aracılarla iş birliğine hazır olduğunu belirten HAMAS, başta siyonist rejimin yenilgiye uğratılması, Filistinlilerin vatanlarına geri dönüşü ve kendi kaderini tayin hakkı ile başkenti Kudüs olan tam bağımsız Filistin devletinin kurulması dahil tüm haklarını elde etmek için mücadeleye devam edeceğini vurguladı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, ABD Başkanı Joe Biden'ın açıkladığı ve ilk aşamasında Gazze’de hemen ateşkes öngören 3 aşamalı karar tasarısını kabul etmişti. (İLKHA)