HAMAS, yaptığı açıklamada, Siyonist işgalci askerlerin Gazze Şeridi'ndeki vahşi davranışlarıyla ilgili  itiraflarda bulunduklarını hatırlatı.

Bu itiraflarda terörist işgal ordusunun liderlerinden sivillere ateş açma, evleri yakıp yıkma gibi en vahşi suçları işlemek için talimat alındığını kabul edildiğini belirten HAMAS,  bu durumun "moral bulmak ve eğlenmek amacıyla sistematik savaş suçlarının işlendiğine" dair resmi ve belgeli bir itiraf olduğunu kaydetti.

Afganistan'ı sel ve fırtına: 35 ölü, 230 yaralı Afganistan'ı sel ve fırtına: 35 ölü, 230 yaralı

Siyonist itirafların, Uluslararası Ceza Mahkemesi savcılığı tarafından ciddi bir şekilde takip edilmesi gerektiğini vurgulayan HAMAS, bu suç teşkil eden uygulamaların, çocuklar, kadınlar ve yaşlılar gibi savunmasız sivilleri eğlence amacıyla hedef haline getirmenin insanlık adına bir utanç olduğunu bildirdi.

HAMAS, bu durumun ayrıca uluslararası toplumun, kontrolsüz bir şekilde her türlü sınırı aşan faşist işgal hükümetine karşı caydırıcı ve cezalandırıcı mekanizmaları devreye sokmakta hâlâ yetersiz kaldığının bir işareti olduğunu belirtti.

Hareket, dokuz aydan fazla zamandır sürdürülen saldırılarda uluslararası hukuk ve anlaşmaların tamamını ihlal eden siyonist hükümet uygulamalarının, Gazze Şeridi'nde Filistin halkına karşı yürüttüğü soykırım savaşının bir parçası olduğunu ifade etti. (İLKHA)

Kaynak: ilkha