Hizbullah, yaptığı açıklamada, El-Manara yerleşkesinde işgal askerlerinin konuşlandığı iki binanın uygun silahlarla hedef alındığını duyurdu.

Operasyonda tam isabet sağlandığını belirten Hizbullah, işgal askerleri arasında ölü ve yaralıların olduğunu kaydetti.

Hizbullah bir başka açıklamasında ise  “Yarun” yerleşim yerinde işgal askerlerinin kullandığı bir binanın uygun silahlarla hedef alınarak doğrudan vurularak buradakilerin de ölümüne ve yaralanmasına yol açtıklarını bildirdi.

Lübnan Hizbullahı, bu iki operasyonun Gazze direnişine destek ve işgalin Lübnan'daki sivil evlere yönelik saldırısına karşılık yapıldığını vurguladı.

Öte yandan “Avivim” yerleşimindeki düşman askerlerinin kullandığı bir binayı da uygun silahlarla hedef alarak doğrudan isabet elde ettiklerini açıklayan Hizbullah, aynı şekilde Ramim kışlasında yeni inşa edilen casus ekipmanlarını uygun silahlarla hedef alarak doğrudan vurarak imha ettiklerini bildirdi.

Bu arada İşgal Ordu Radyosu, Lübnan'dan iki tanksavar füzesinin fırlatılmasının ardından "Yarun" yerleşiminde yangın çıktığını, bir füzenin düşmesi sonucu da "Avivim" ile "Yarun" arasında bir yangın daha çıktığını bildirdi. İşgal medyası, Lübnan'dan "Margaliot" yönüne tanksavar füzelerinin ateşlendiğini bildirdi.

Hizbullah, dünkü operasyonlarda, güney bölgesindeki Lübnan hava sahasını ihlal eden düşman siyonist savaş uçağını hedef almaları dahil 7 eylem ve topçu taburunun karargahına İHA saldırıları düzenlemişti. (İLKHA)

Nijeryalı yüzlerce ailenin yüzü Yetimler Vakfı ile güldü Nijeryalı yüzlerce ailenin yüzü Yetimler Vakfı ile güldü