İSTANBUL (AA) - INVAMED Dünya Uluslararası Venöz-Lenfatik Ağı Vakfı Başkanı ve Uluslararası Fleboloji Birliği (UIP) Seçilmiş Başkanı Prof. Sergio Gianesini’yi ağırladı.

INVAMED açıklamasına göre, Avrupa’nın en büyük sağlık, üretim ve AR-GE kampüslerinden birine sahip olan INVAMED, Dünya Uluslararası Venöz-Lenfatik Ağı Vakfı (World Congress of the International Union of Phlebology) Başkanı ve Uluslararası Fleboloji Birliği (The World Phlebology Congress) Seçilmiş Başkanı Prof. Sergio Gianesini’yi konuk etti.

Türkiye’nin önemli kalp cerrahlarından Prof. Dr. Suat Doğancı da üretim kampüsü ziyaretine eşlik eden önemli isimler arasında yer aldı.

INVAMED açıklamasında, konuya ilişkin, "Bu güzel ziyaret için Prof. Sergio Gianesini ve ziyarete eşlik eden Prof. Dr. Suat Doğancı’ya teşekkür eder, bir sonraki Türkiye, İtalya ve hatta dünya genelinde gerçekleştireceğimiz buluşmamızı dört gözle beklediğimizi belirtmek isteriz." ifadeleri kullanıldı.

- "Geleceği yakından görebiliyorsunuz"

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Sergio Gianesini ise "Fabrikayı gezince teknolojik geleceği yakından görebiliyorsunuz. INVAMED’in bu büyük potansiyelini ortaya çıkaran, aynı zamanda üretim sürecindeki farklı uzmanlık alanlarındaki üst düzey uzmanlıkların sergilenmesidir. Bu uzmanlıkların bir araya getirilmesini takdir ediyorum." açıklamasında bulundu.

Eylül ayında 19’uncusu gerçekleştirilen Dünya Fleboloji Kongresi’ne de (UIP 2022) değinen Gianesini, şunları kaydetti:

Şanlıurfa'da 91 kilo 550 gram uyuşturucu ele geçirildi Şanlıurfa'da 91 kilo 550 gram uyuşturucu ele geçirildi

"Eylül ayında İstanbul’da gerçekleşen UIP 2022 Dünya Kongresi, ev sahipliği yapan Prof. Kürşat Bozkurt ve Prof. Suat Doğancı gibi Türk liderlerin katılım sağladığı mümkün olabilecek en kaliteli gündü. Türkiye’nin Damar-Lenfatik sisteminin kalitesini dünyaya sergileyen ve dünyanın mevcut Flebo-Lenfoloji durumunu göstermesini sağlayan bir kongre oldu. Türkiye’nin güzelliği ve halkının misafirperver tavrı, Türkiye’nin uluslararası panoramadaki kritik rolünü bir kez daha gösterdi."