İran'ın dokuzuncu Cumhurbaşkanı Pezeşkiyan, Filistin İslamî Direniş Hareketi HAMAS'ın Siyasi Büro Başkanı'nın tebrik mesajına yanıt verdi.

Pezeşkiyan, mektubunda şunları kaydetti:

"İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına seçilmem dolayısıyla gönderdiğiniz nazik tebrik mesajınız için içtenlikle teşekkür ederim. İran İslam Cumhuriyeti, İslamî devrimin yüce ilkelerine ve hedeflerine bağlı kalarak, İmam Humeyni'nin idealleri ve Yüce Rehberimizin rehberliğinde Filistin halkını ve siyonist rejimin işgali ve apartheidine karşı mücadelesini insanî ve İslamî bir görev olarak görmektedir ve mazlum Filistin halkına tüm ideallerine ve haklarına kavuşana ve Kudüs'ün özgürlüğüne ulaşana kadar tam destek vermeye devam edecektir.

İtalya'da orman yangınları: 2 ölü İtalya'da orman yangınları: 2 ölü

Eminim ki Filistin'in ve mağdur ama güçlü Gazze halkının tarihi direnişi ve Filistin direniş savaşçılarının kahramanca mücadelesi sayesinde, sevgili Filistin zafer elde edecektir. Allah'tan size sağlık ve başarı, Filistin halkına özgürlük, kahraman direniş savaşçılarına ilahi zafer ve kıymetli Filistin şehitlerine rahmet diliyorum." (İLKHA)

Kaynak: ilkha