Sağlık Bakanlığı, Kafr Dan ilçesinde işgal kurşunları sonucu 2 gencin öldürüldüğünü, biri ağır 2 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Yerel kaynaklar, işgal kuvvetlerinin köye askeri takviye göndermeden önce işgal ordusuna ait özel bir gücün köye baskın düzenleyerek Abed ailesine ait bir evi kuşattığını, bunun sonucunda çatışmalar çıktığını bildirdi. Kaynaklar, çatışmada bir gencin şehit olduğunu ve bir gencin de yaralandığını bildirdi.

Filistin Kızılayı, başından kurşunla vurulan bir şehidin, ekipleri tarafından alındığını ve hastaneye nakledildiğini duyurdu.

Cenin Devlet Hastanesi Müdürü Wissam Bekr, bir şehit ve yaralının hastaneye geldiğini, bir başka kafa travmasının da İbn Sina Hastanesi'ne ulaştığını ve durumunun kritik olduğunu duyurdu.

Bekr, şehidin Cenin'in batısındaki El Yamun kasabasından Ahmed Muhammed Samudi olduğunu, işgal saldırısı sonucu ağır yaralanıp 10 Ekim 2022'de hayatını kaybeden çocuk şehit Mahmud Samudi'nin de kardeşi olduğunu belirtti.

Kaynaklar, işgal kuvvetlerinin etrafını çevirdikleri evi iki Energa top mermisiyle bombaladığını, iki Apaçi helikopterinin yoğun uçuşu sırasında hoparlörler aracılığıyla gencin teslim olmasını istediğini de sözlerine ekledi.

İşgal kuvvetlerinin, ambulansların yaralıları taşıyacakları yere ulaşmasını engellediğini ve üzerlerine ateş açtığını belirtti.

Polonya Cumhurbaşkanı Duda ile Çin Devlet Başkanı Xi bir araya geldi Polonya Cumhurbaşkanı Duda ile Çin Devlet Başkanı Xi bir araya geldi

Öte yandan sosyal medyaya yansıyan bir videoda işgal kuvvetlerinin, genç Samudi'yi yaralı halde yerde yardım isterken infaz ettiği görülüyor. Gencin, yaralı halde kelime-i şehadet getirdiği duyulduktan sonra katledildiği kameraya yansıyor. (İLKHA)