Brik, işgal gazetesi Haaretz için kaleme aldığı yazıda, "Gazze'de savaşmaya devam ediyoruz, işgal ettiğimiz topraklara defalarca saldırıyoruz, anlamsız baskınlar yapıyoruz ve bunun bedelini kanla ödüyoruz." ifadelerini kullandı.

İşgal rejiminin binaları yıkmayı başardığını itiraf eden Brik, "HAMAS'tan ölenlerin yerinin gençlerle doldurulmasıyla savaşın israil'in aleyhine, boyutuyla tekrar tekrar yaşandığını" kaydetti.

BM Genel Sekreteri Guterres: Gazze'de güvenli hiçbir yer yok BM Genel Sekreteri Guterres: Gazze'de güvenli hiçbir yer yok

"israil'in, gerekli insan gücüne sahip olmadığı için hedeflerinden bir tanesini bile gerçekleştirmeyi başaramayacağını" belirten Brik, işgal ordusunun HAMAS'a karşı zafer kazanamayacağı değerlendirmesinde bulundu.

İşgalci Netanyahu'ya çağrıda bulunan Brik, "israil, HAMAS'ı mağlup edemeyecek ve artık kaybettiğimizi kabul etmenin zamanı geldi. Çünkü savaşı sürdürmek zafer getirmeyecek. Tam tersine İsrail'in yenilgisi daha acı verici olacak." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Kaynak: ilkha