İSTANBUL (AA) - Sanat kariyerinin başında olan bağımsız yeteneklerin çalışmalarını koleksiyonerler, küratörler, galeriler, kültür-sanat kurumları ve sanatseverlerle buluşturan Mamut Art Project, Ege Yapı ana sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

Ege Yapı'nın açıklamasına göre, şirket, sanata katkı amacıyla bir adım daha attı ve Mamut Art Project'in 10. yılını kutlayacağı 2022 edisyonunun ana sponsoru oldu.

Güncel sanatta yılın umut vadeden sanatçıları için keşif alanı olmayı başaran Mamut Art Project, 10. yılında sanat kariyerinin başında olan bağımsız yeteneklerin çalışmalarını koleksiyonerler, küratörler, galeriler, kültür-sanat kurumları ve sanatseverlerle buluşturuyor.

Ulaşılabilir sanat alternatifi olarak yola çıkan ve her yıl yeni sanatçıların üretimleriyle gelişen Mamut Art Project, farklı alanlarda uzman isimlerden oluşan ve her yıl değişen jüri üyeleri tarafından başvurular arasından seçilen sanatçılara, kendi idareleri ile yürütebilecekleri, disiplinlerarası bir paylaşım ve sergileme imkanı sağlıyor.

Ege Yapı ana sponsorluğunda, Yapı Kredi Bomontiada'da ve çevrim içi platformunda eş zamanlı olarak başlayan Mamut'ta, Türkiye'nin farklı yerlerinden katılan 49 sanatçının eserleri sergileniyor.

- Ege Yapı'nın sanata destek hedefinde yeni bir sayfa

Mamut Art Project, mekanın üç farklı alanına yayılan sergi ve genişleyen içeriğiyle ziyaretçilerini bekliyor. Fiziksel mekanın yanı sıra disiplinlerarası 49 sanatçının eserlerinden oluşan daha kapsamlı bir seçki, eş zamanlı olarak etkinliğin web adresi üzerinden sanatseverlerle buluşuyor.

Lezita kendi sektöründe zirveye tırmanıyor Lezita kendi sektöründe zirveye tırmanıyor

Ege Yapı'nın Mamut Art Project'in ana sponsorluğunu üstlenmesi, şirketin sanata destek hedefinde yeni bir sayfa niteliği taşıyor.

Gerçekleştirdiği projeler ve içerisinde yer aldığı işlerde sıradanlığın dışına çıkan Ege Yapı, iş birliği kapsamında sanatın yaratıcı çekim gücüyle daha fazla sanatsevere ulaşmayı amaçlıyor.

Ege Yapı ve Mamut Art Project iş birliğinin, sergi sonrasında farklı projelerle devam etmesi planlanıyor.