Yapıcıoğlu, HÜDA PAR'ın Vatandaşlık Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesinin kabul edilmesine ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Başkan Görgel: “Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde yine hep bir aradayız” Başkan Görgel: “Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde yine hep bir aradayız”

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, "28 Aralık 2023 tarihinde TBMM Başkanlığına sunmuş olduğumuz 2/1895 Esas numaralı Soykırım suçuna iştirak edenlerin cezalandırılması, vatandaşlıklarının kaybettirilmesi ve malvarlıklarına el konularak Aile ve Gençlik Fonu'na devredilmesine ilişkin Kanun teklifimizin İçtüzük'ün 37'nci maddesine göre doğrudan Genel Kurulun gündemine alınmasına ilişkin önergemiz kabul edildi." dedi.

Önergeye destek veren AK Parti, MHP, İYİ Parti,  Saadet Partisi, Gelecek Parti, Deva Partisi, Yeniden Refah Partisi gruplarına ve vekillere teşekkür eden Yapıcıoğlu, "Dileğimiz Kanun Teklifi'mizin Meclis tatile girmeden önce görüşülüp oy birliğiyle kanunlaşmasıdır." ifadesini kullandı. (İLKHA)

Kaynak: ilkha