Gaziantepli kadınlar iş dünyasında etkili oluyorr

- GSO Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Ünverdi: - "Ülkemizde daha fazla kadının ekonomimize dahil edilmesi halinde kalkınma ve büyümemiz hız kazanacak. Bunun için de kadınlarımıza daha fazla imkan sunmalı ve teşvik etmeliyiz" - TOBB Gaziantep KGK Başkanı Hülya Akkaya: - "Kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz"

Gaziantepli kadınlar iş dünyasında etkili oluyorr

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, "Ülkemizde daha fazla kadının ekonomimize dahil edilmesi halinde kalkınma ve büyümemiz hız kazanacak. Bunun için de kadınlarımıza daha fazla imkan sunmalı ve teşvik etmeliyiz." ifadelerini kullandı.

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Ünverdi, yaptığı yazılı açıklamada, kentte sanayi ve ticarette kadın girişimci sayısının arttığını ifade ederek, üreten kadınların iş dünyasında daha fazla temsil edilebilmesi için sivil toplum kuruluşlarında görev almaları tavsiyesinde bulundu.

GSO koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu’nun (KGK) başarılarına dikkati çeken Ünverdi, girişimcilik kültürünün gelişmesi ve üreten kadınların iş dünyasında daha fazla temsil edilebilmesi için kadın girişimcileri TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu çatısı altında buluşmaya davet etti.

Türkiye’de çok sayıda batı ülkesinden önce kadına seçme ve seçilme hakkının verildiğini hatırlatan Ünverdi, şunları kaydetti:

"Ülkemizde daha fazla kadının ekonomimize dahil edilmesi halinde kalkınma ve büyümemiz hız kazanacak. Bunun için de kadınlarımıza daha fazla imkan sunmalı ve teşvik etmeliyiz. TOBB bu anlamda çok özel projelere imza atıyor ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu dünyanın en geniş kadın girişimci ağına sahip kurum olarak öne çıkıyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ın da daha önce TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmaları da bu açıdan çok önemlidir."

TOBB Gaziantep KGK Başkanı Hülya Akkaya ise, kadınların iş dünyasında daha fazla yer almaları ve temsil edilebilmeleri için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Yaklaşık 200 üyelerinin olduğunu aktaran Akkaya, kadınların iş dünyasındaki etkisini arttırmak için iş gezilerinden, girişimcilik ve sosyal medya eğitimine kadar onlarca faaliyet yaptıklarını kaydetti.

Üye sayısını arttırmak istediklerinin altını çizen Akkaya, "Kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. El ele vermek ve birlikte daha büyük bir güç olmak için iş kadınlarımızı TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu çatısı altında buluşmaya davet ediyoruz. İmza yetkisi olan, ya da şirket hissedarı olan iş kadınlarımız ile belli bir oranda akademisyen ve diğer meslek gruplarından da üye kabul edebiliyoruz." açıklamasında bulundu.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER