NTO'dan enflasyonla mücadeleye destek çağrısı

GAZİANTEP (AA) - Nizip Ticaret Odası (NTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, oda üyelerini “Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı"na destek olmaya çağırdı. Özyurt, yaptığı yazılı açıklamada, enflasyonla mücadele programı...

NTO'dan enflasyonla mücadeleye destek çağrısı

GAZİANTEP (AA) - Nizip Ticaret Odası (NTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, oda üyelerini “Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı"na destek olmaya çağırdı.

Özyurt, yaptığı yazılı açıklamada, enflasyonla mücadele programı çerçevesinde ülke gelinde indirim kampanyası başlatıldığını anımsatarak, NTO üyelerinin bu mücadeleye destek olacaklarına inançlarının tam olduğunu belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanlığının hazırladığı Enflasyonla Mücadele Programı'nda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) en önemli işbirlikçilerden biri olduğunu ifade eden Özyurt, şunları kaydetti:

"Türkiye’nin yeni ekonomi programında, temel politikaların kurgulandığı alanların en başında enflasyon ile mücadele gelmektedir. Özellikle son dönemde kurda meydana gelen spekülatif artışlar sonucu fiyatlamalarda yaşanan yukarı yönlü gidiş, yüksek enflasyona neden olmuştur. Gelinen durum, sadece kamu kurumları ya da bakanlıkların mücadelesinin ötesinde, enflasyonla topyekun mücadele ihtiyacını doğurmuştur. Türkiye’nin enflasyonla mücadelesinde başarıya ulaşması için kamu öncülüğünde başlatılan bu programda, özel sektörün gönüllülük esasına dayalı desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle TOBB çatısı altında yer alan odalarımızla, üretim gerçekleştiren ve çeşitli ürünlerin ticaretini yapan oda üyelerimizin indirim kampanyasına katkıda bulunması önem arz etmektedir. Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı sayesinde geniş kapsamlı bir dayanışma ile ülkemizin bu sorunun da üstesinden geleceğinden hiç şüphemiz yoktur. Enflasyonla mücadele kapsamında sattıkları ürünlerde indirim yapacak ve kampanyaya destek olacak üyelerimizin 19 Ekim 2018 Cuma gününe kadar web sitemizde (www.nto.org.tr ) bulunan dilekçeyi doldurarak odamıza bildirmelerini rica ediyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER