Adıyaman'da uyuşturucu ile mücadele toplantısı

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da Bağımlılık ile Mücadele Toplantısı Vali Nurullah Naci Kalkancı başkanlığında gerçekleştirildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Valilik Salonu'nda düzenlenen toplantıya, Cumhuriyet Başsavcısı...

Adıyaman'da uyuşturucu ile mücadele toplantısı

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da Bağımlılık ile Mücadele Toplantısı Vali Nurullah Naci Kalkancı başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Valilik Salonu'nda düzenlenen toplantıya, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Vali Yardımcısı Ayhan Akpay, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdür Vekili Sezai Duruk, uyuşturucu ile mücadelede görevli kamu kurumların müdürleri ve personeli katıldı.

Gerçekleşen toplantıda, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kutlu tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında Adıyaman'da devam eden çalışmalarla ilgili bir sunum yapıldı.

Adıyaman'da uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların değerlendirildiği toplantıda konuşan Vali Nurullah Naci Kalkancı, "Gençler ve çocuklarımızın zararlı alışkanlıklardan, bağımlılık yapıcı maddelerden korunması amacıyla uyuşturucu kullanımını tamamıyla bitirilene kadar mücadelemizi büyük bir azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

İl Sağlık Müdürlüğünce organize edilen uyuşturucu ile mücadele toplantısında Adıyaman'da uyuşturucuyla mücadelede gelinen nokta, mevcut risk haritası, tespit edilen yeni gelişmeler, sorunlar ve alınması gerekli tedbir ve yapılması gereken faaliyetler görüşülerek sonrası için yapılacak faaliyetlerle ilgili kararlar alındı.

Toplantı sonunda kurum müdürleri, uyuşturucu sorunu ve bu sorunun çözümü noktasında yapılabilecekler hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER