Bağımsız milletvekili adayı Aydın Gök iftar verdi

BATMAN (AA) - Batman bağımsız milletvekili adayı Aydın Gök, iftar programı düzenledi. Gök, bir restoranda düzenlediği iftar programıyla gazetecilere bir araya geldi. İftarda yaptığı konuşmada, toplumun kutuplaştırılmaması gerektiğini...

Bağımsız milletvekili adayı Aydın Gök iftar verdi

BATMAN (AA) - Batman bağımsız milletvekili adayı Aydın Gök, iftar programı düzenledi.

Gök, bir restoranda düzenlediği iftar programıyla gazetecilere bir araya geldi.

İftarda yaptığı konuşmada, toplumun kutuplaştırılmaması gerektiğini dile getiren Gök, siyasette kullanılan dil ve üslubun nezakete uygun olması gerektiğini söyledi.

Gök, Türkiye'de yapılan tüm değişikliklere rağmen yeni ve sivil bir anayasaya ihtiyacının devam ettiğini savunarak, şöyle konuştu:

"Hala 1982 darbe anayasası tarafından yönetiliyoruz. Dolayısıyla bu anayasa değişmelidir. Bizim öngördüğümüz anayasa vesayetten ve ideolojiden tamamen arındırılmış olmalıdır. Yeni anayasada değiştirilemez nitelikte hiçbir madde olmamalıdır. Milletvekili yemini değiştirilmelidir. Hiç kimseye hiçbir ideoloji üzerine bağlılık yemini ettirilmemelidir. Milletvekillerine toplumun faydasına çalışacaklarına dair yemin ettirilmelidir. Zengin, fakir ayrımı yapılmaksızın bedelli askerlik yerine profesyonel orduya geçilmelidir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER