"Diyarbakır Tanıtım Günleri" toplantısı

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın ulusal ve uluslararası platformlarda tanıltılması için yapılacak çalışmaların değerlendirildiği "Diyarbakır Tanıtım Günleri" konulu toplantı yapıldı. Vali Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında,...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın ulusal ve uluslararası platformlarda tanıltılması için yapılacak çalışmaların değerlendirildiği "Diyarbakır Tanıtım Günleri" konulu toplantı yapıldı.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında, Valilik Hevsel Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, diğer kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Toplatıda konuşan Vali Güzeloğlu, Diyarbakır'da turizm başlığında dünyaya sunulacak derinlik ve güzellikler noktasında çok önemli gelişmeler yaşandığına işaret etti.

Güzeloğlu, şöyle konuştu:

"Toplantımızın hayırlı olmasını, ilimiz ve insanımız için güzel sonuçlar doğurmasını diliyorum. Bugün toplantımızın ana konusu aziz ve kadim şehrimizin Diyarbakır’ımızın, hem ülke boyutunda hem de uluslararası alanda tanınması, zenginliklerinin, güzelliklerinin ve sahip olduğu dinamiklerin kavranması, şehri kimliğimizin, marka değerimizin ve buna bağlı şüphesiz ekonomik, sosyal beklentilerimizin çok üst bir düzeye taşınmasıdır."

Diyarbakır'ın Türkiye Kupası finaline ev sahipliği yaptığını hatırlatan Güzeloğlu, bu gibi etkinlikler önemine dikkat çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER