Diyarbakır'da 3 ton atık pil geri dönüşüme kazandırıldı

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da yürütülen çalışma ile 3 ton 507 kilogram atık pil geri dönüşüme kazandırıldı.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı...

Diyarbakır'da 3 ton atık pil geri dönüşüme kazandırıldı

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da yürütülen çalışma ile 3 ton 507 kilogram atık pil geri dönüşüme kazandırıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından görevlendirilen Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ile yürütülen çalışma çerçevesinde, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının ekim ayında il genelinde başlatılan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin katılımıyla gerçekleştirilen kampanya 30 Nisan'da sona erdi.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 108 okulun katıldığı kampanya sonucunda toplanan 3 ton 507 atık pili tutanak karşılığı teslim alarak geri dönüşüme gönderilmek üzere Çöp Aktarma İstasyonuna götürdü.

- Okullara ödüller verildi

Büyükşehir Belediyesi, atık pillerin toplanmasının ardından en çok pil toplayan üç okulu ve en çok pil toplayan üç öğrenciyi ödüllendirdi.

Kampanyada 321 kilogram atık pil toplayan Ozan Neşet Ertaş Anadolu Lisesi birinci, Arif Eminoğlu ilkokulu 252 kilogramla ikinci, Sezai Karakoç Anadolu Lisesi 119 kilogramla ile üçüncü oldu.

En çok pil toplayan ilkokullar kategorisinde ise Mermeri ilkokulu birinci, Dağkapı İmam Hatip Ortaokulu ikinci, Karaburçak ilkokulu ise üçüncü oldu.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı biriminde yapılan ödül töreninde okulları temsilen katılan öğretmenlere ödülleri verildi.

Pillerin geri dönüşümünü yaygınlaştırmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, kampanyada en fazla pil toplayarak dereceye giren okul ve öğrencilere masa tenisi, spor seti, satranç seti ve satranç eğitim panosu ile ödüllendirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER