GASBEM TÜRKAK'a akradite oldu

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Sanayi Odası (GSO) bünyesinde faaliyet gösteren Gaziantep Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (GASBEM), Türk Akreditasyon Kurumu’na (TÜRKAK) akredite oldu. GSO Başkanı Adnan Ünverdi, yazılı açıklamasında,...

GASBEM TÜRKAK'a akradite oldu

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Sanayi Odası (GSO) bünyesinde faaliyet gösteren Gaziantep Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (GASBEM), Türk Akreditasyon Kurumu’na (TÜRKAK) akredite oldu.

GSO Başkanı Adnan Ünverdi, yazılı açıklamasında, GASBEM’in hızlı ve etkin bir sürecin ardından TÜRKAK’a akredite olduğunu ve yetki belgesi için çalışmaların başladığını belirtti.

GASBEM’in mesleki yeterlilik sınavlarını yapabilmesi için MYK’den yetki belgesi alması gerektiğini ifade eden Ünverdi, "Bunun ön şartı da TÜRKAK’a akredite olmaktan geçiyordu ve zorlu bir süreci kısa zamanda tamamlayarak TÜRKAK’a akredite olduk. Bundan sonra da Mesleki Yeterlilik Kurumu süreci olacak ve alacağımız yetki belgesi ile GASBEM’de mesleki yeterlilik sınavlarını yapabileceğiz." ifadelerini kullandı.

Ünverdi, yetki belgesinin bir buçuk aya kadar alınacağını ve aralık ayının başında mesleki yeterlilik belgelendirme faaliyetlerinin GASBEM’de yapılmaya başlayacağını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER