Gaziantep'te yaz spor okulları sona erdi

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 2018 yaz spor okullarının sona erdiği bildirildi.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Başkanı Fatma Şahin, 14 merkezde, 11 branşta, 22 bin...

Gaziantep'te yaz spor okulları sona erdi

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 2018 yaz spor okullarının sona erdiği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Başkanı Fatma Şahin, 14 merkezde, 11 branşta, 22 bin çocuğun katıldığı yaz spor okullarına katılan öğrencilere sertifikalarını dağıttı.

Talat Özkarslı Spor Salonu'nda düzenlenen sertifika töreninde çocuklara hitaben konuşan Şahin, bu ülkenin geleceğini çocukların şekillendireceğini belirterek, şunları söyledi:

"Sizler bizim her şeyimizsiniz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 16 yıl önce yola çıktığımızda eğitimde, sağlıkta, ulaşılabilirlikte, sporda, önce çocuk, dedik. İnsanı merkeze aldık. Çocuklarımızın çok sağlam temellerde yetiştirilmesi gerektiğine inandık. Çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanmasını ve kitaba ulaşmalarını kolaylaştırmayı istiyoruz. Çocuklarımız çok fazla kitap okusun kendini geliştirsin."

Yüzme havuzlarından basketbol sahalarına kadar çocuklar için çeşitli altyapılar hazırladıklarını kaydeden Şahin, "Hangi okula giderseniz gidin, size her türlü fırsatı vermeye gayret ediyoruz. Sizlerden ricamdır, çok okuyacaksınız, çok spor yapacaksınız. Sizler geleceğin yöneticileri olacaksınız. Sizlerin iyi insanlar olmanız için, bizim medeniyet kodlarımıza göre yetişmiş olmanız için çalışacağız. Sizlerden rica ediyorum, büyüklerinize saygılı olun, yardıma muhtaç kim varsa ona yardım edin." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER