MHP'li Atay kent gündemini değerlendirdi

GAZİANTEP (AA) - MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Suriyeli sığınmacıların terörden arındırılmış bölgelerde kendi topraklarında yaşayabilmesine olanak sağlanması gerektiğini belirterek, bu konuda meclis açıldığında harekete geçeceklerini...

MHP'li Atay kent gündemini değerlendirdi

GAZİANTEP (AA) - MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Suriyeli sığınmacıların terörden arındırılmış bölgelerde kendi topraklarında yaşayabilmesine olanak sağlanması gerektiğini belirterek, bu konuda meclis açıldığında harekete geçeceklerini bildirdi.

Atay, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, İdlib'den yeni bir göç dalgasının gündemde olduğunu hatırlatarak, olası bi göçten en çok etkilenecek şehirlerin Hatay, Kilis, Gaziantep ve Şanlıurfa olduğunu söyledi.

Gaziantep'in bugüne kadar yoğun göç aldığını, artık daha fazla göçü kaldıramayacak halde olduğunu dile getiren Atay, şöyle konuştu:

"Bize diyorlar ki, 'Zaten AB para gönderiyor öyle bakıyorlar'. Madem öyle alsınlar kendileri baksınlar. Bizim artık Gaziantep olarak ekstra gelecek göçmeni kaldıracak takatimiz kalmadı. Artık yaşam koşulları oluşturularak bizim buradaki sığınmacıları da arındırılmış terör bölgelerinde kendi topraklarında yaşamaları sağlanmalı. Devlet olarak, milletvekili olarak meclis açıldığında ilk üzerinde duracağımız çalışma bu olacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."

Gaziantepspor'un sıkıntılı günlerden geçtiğine işaret eden Atay, kulübün bugünlere gelmesine neden olan eski yöneticilerin hukuk karşısına çıkarılmasını ve gereken işlemlerin de yapılmasını istediklerini kaydetti.

Atay, Gaziantep'teki önemli sorunlardan birisinin de ulaşım ve trafik olduğunu belirterek, "Bu sorunun ana maddesinden birisi de insanlarımızın bilinçsiz tutumu. Mesela bazı ana arterlerdeki ulaşım sıkıntısına baktığımzıda sorunlara neden olan unsurun insanların gelişi güzel yaptıkları araç parkı dikkati çekiyor. Bizim önerimiz, belediyenin EDS gibi gereken sistemleri kurarak, kural ihlali yapan insanlara cezai işlem uygulamasıdır. Çünkü birisi oturup nargile içsin, arabası da gözünün önünde dursun diye insanlar evine gidebilmek için trafikte zaman kaybetmesi, kazaların yaşanmasını doğru göremeyiz." diye konuştu.

Eğitim, sağlık gibi alanlarda da sorunların yaşandığını aktaran Atay, kentte bir süredir tartışılan havayolu taşımacılığındaki yüksek fiyat tartışmalarına da değinerek, sorunun bir an evvel çözülmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER