Nurdağı'ndan kısa kısa

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde kamu kurum ve kuruluşlarında Sıfır Atık Projesi uygulanmaya başlandı. Nurdağı Kaymakamlığı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Emine Erdoğan öncülüğünde başlatılan...

Nurdağı'ndan kısa kısa

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde kamu kurum ve kuruluşlarında Sıfır Atık Projesi uygulanmaya başlandı.

Nurdağı Kaymakamlığı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Emine Erdoğan öncülüğünde başlatılan projenin uygulamasına başlandı.

Proje kapsamında kağıt, cam, metal, plastik ve pil atıklarını geri dönüşüme kazandırma amacıyla, ilçede bulunan tüm kamu binalarına geri dönüşüm kutuları yerleştirildi.

- Nurdağı Belediyesinden marketlere denetim

Nurdağı ilçesinde zabıta ekipleri, Şatırhüyük Mahallesi'nde, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile marketlerde fiyat etiketi ve hijyen denetimi yaptı.

Zabıta ekipleri, denetimlerde suni fiyat artışları, etiket uygulamaları ve hijyene yönelik denetimlere ağırlık verdi.

Ekipler, gıdaların son kullanma tarihi ve iş yeri ruhsatlarına da baktı.

Kurallara uymayan ve eksikleri olan işletmeler ikaz edilerek, sonraki denetimlerde gerekli cezaların uygulanacağı belirtildi.

- MYO Müdürü Aytekin'den Kaymakam Düzgün'e ziyaret

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Nurdağı Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Aytekin, Kaymakam Lokman Düzgün'ü makamında ziyaret etti.

Nurdağı MYO Müdürü Aytekin, öğretim üyelerinin de katıldığı ziyaretinde Düzgün'e okulun eğitim faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Düzgün da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Ziyaret sonundan Aytekin, Düzgün'e hediye takdim etti.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER