Siirt Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

SİİRT (AA) - İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Siirt Belediyesince, sokak hayvanlarının yaşamlarını sürdürebilmeleri için kentin farklı bölgelerinde mama ve su kabı dağıtılıyor.Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın'ın...

Siirt Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

SİİRT (AA) - İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Siirt Belediyesince, sokak hayvanlarının yaşamlarını sürdürebilmeleri için kentin farklı bölgelerinde mama ve su kabı dağıtılıyor.

Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın'ın talimatıyla, hava sıcaklığının zaman zaman 40 dereceyi aştığı kentte sokak hayvanlarının mama ve su ihtiyacını gidermek için belediyenin yaptığı çalışmalar sürüyor.

Veteriner İşleri Müdürü Aydın Yolbaş, yaptığı açıklamada, belediye olarak sokak hayvanlarının daha iyi yaşam koşullarına sahip olmasına gayret ettiklerini söyledi.

Siirt Üniversitesi ile sokak hayvanlarının korunması ve tedavisine yönelik imzaladıkları iş birliği protokolünün devam ettiğini anımsatan Yolbaş, "Diğer yandan da sokak hayvanlarının sağlıklı şekilde beslenmeleri için ekiplerimizle çalışıyoruz. Bu kapsamda ihtiyaç duyulan yerlere mama ve su kabının yanında mama desteğimizi sürdürüyoruz." dedi.

Yolbaş, vatandaşların da sokak hayvanlarına sahip çıkmasının önemli olduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER