Siirt İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

SİİRT (AA) - Siirt İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Ali Fuat Atik' başkanlığında gerçekleştirildi.Vali Atik, Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, il genelinde 2018 Temmuz ayı itibariyle 316 proje...

Siirt İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

SİİRT (AA) - Siirt İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Ali Fuat Atik' başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Atik, Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, il genelinde 2018 Temmuz ayı itibariyle 316 proje üzerinde çalışmalar yapıldığını söyledi.

Projelerin toplam bedeli 2 milyar 637 milyon 150 bin lira olduğunu ifade eden Atik, "Söz konusu projelere ayrılan ödenek miktarı 531 milyon 141 bin lira olup 261 milyon 133 bin lira harcama yapılmıştır. Projelerin nakdi gerçekleşmeleri yüzde 49, fiziki gerçekleşmesi ise yüzde 39'dur. 316 projeden 57'si tamamlanmış, 143'ü devam etmekte, 18'i ihale aşamasında ve 98 projeye de çeşitli nedenlerden dolayı henüz başlanamamıştır." diye konuştu.

Yatırımların gerçekleşme seviyeleri istenilen düzeyde olmadığını bildiren Atik, projelerin fiziki ve nakdi gerçekleşme oranlarının düşük olmasının sebebinin henüz başlanamayan ve ihale aşamasında çok sayıda projenin olmasından kaynaklandığını belirtti.

Atik, projelerle ilgili kurumlardan daha fazla hassasiyet beklediğini vurgulayarak, şöyle dedi:

"İlimizde çalışma mevsiminin uygun olduğu bugünlerden itibaren kurum ve kuruluşlarımızın mevsim şartlarından azami şekilde faydalanarak çalışmalarını hızlandırmaları ve başlanamayan projelerin hızla hayatta geçirilmesi için gerekli hassasiyeti göstermeleri önem taşımaktadır."

Toplantıya, Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Siirt Üniversitesi Rektörü Murat Erman, kaymakamlar ile yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının bölge müdürleri katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER