Siirt'te grup köy yoluna menfez yapıldı

SİİRT (AA) - Siirt Özel idaresi tarafından merkeze bağlı Tuzkuyusu grup köy yoluna menfez yapıldı. İl Özel İdare Genel Sekreteri Hifzullah Canpolat, Pınarca, Pınarova, Sarıdana, Narlıyurt köyleri ile Uğurlu mezrasını kapsayan Tuzkuyusu...

Siirt'te grup köy yoluna menfez yapıldı

SİİRT (AA) - Siirt Özel idaresi tarafından merkeze bağlı Tuzkuyusu grup köy yoluna menfez yapıldı.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Hifzullah Canpolat, Pınarca, Pınarova, Sarıdana, Narlıyurt köyleri ile Uğurlu mezrasını kapsayan Tuzkuyusu grup köy yollarında incelemede bulundu.

160 metre uzunluğundaki menfezin tamamlanmasıyla grup köy yolunun kış aylarında su altında kalmasının engelleneceğini aktaran Canpolat, köylülerin güvenli ulaşımını da sağlayacağını belirtti.

Özel İdare bütçesinden karşılanacak tünelin tamamlanmasıyla 1,7 kilometrelik yola beton çalışması yapılacağını aktaran Canpolat, şöyle konuştu:

"Siirt Havaalanımızın pist uzatma çalışması esnasında Tuzkuyusu grup köy yollarımızın yönü değişti. İl Özel İdaresi olarak çalışmalar başlattık ve yeni yol yaparak köylerimize ulaşımı sağladık. Burada su birikintisi ve göl oluşmayacak. Bu yolu kullan köylülerimiz de güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlayacaklar. Tünelin tamamlanmasının ardından 1,7 kilometrelik beton yol yaparak yolu asfalta bağlayacağız. Yol çalışmalarını kış aylarına girmeden bitireceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER