Şırnak'ta sağlık hizmetlerine yeni araç takviyesi

- Vali Mehmet Aktaş: - "Devletlerin en asli görevi vatandaşlarına en iyi sağlık hizmetini götürmektir. Bu anlayıştan hareketle devletimiz de Şırnaklı hemşehrilerimize en kaliteli ve iyi sağlık hizmetine kavuşması için bütün imkanlarını seferber etmektir"

Şırnak'ta sağlık hizmetlerine yeni araç takviyesi

ŞIRNAK (AA) - Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, "Devletlerin en asli görevi vatandaşlarına en iyi sağlık hizmetini götürmektir. Bu anlayıştan hareketle devletimiz de Şırnaklı hemşehrilerimize en kaliteli ve iyi sağlık hizmetine kavuşması için bütün imkanlarını seferber etmektir." dedi.

Sağlık Bakanlığınca Şırnak'a tahsis edilen 6 ambulans İl Sağlık Müdürlüğü 112 Komuta Merkezinde düzenlenen törenle hizmete girdi. Vali Aktaş, törende yaptığı konuşmada, acil sağlık hizmetlerinin önemli olduğunu söyledi.

Vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla bakanlık tarafından tahsis edilen 6 tam donanımlı ambulansı 112 Acil Sağlık Hizmetler İstasyonları envarterine katıldığını belirten Aktaş, il genelinde 51 ambulansla hizmet vereceklerini kaydetti.

Ambulansların hayırlı olmasını dileyen Aktaş, şöyle devam etti:

"Devletlerin en asli görevi vatandaşlarına en iyi sağlık hizmetini götürmektir. Bu anlayıştan hareketle devletimiz de Şırnaklı hemşehrilerimize en kaliteli ve iyi sağlık hizmetine kavuşması için bütün imkanlarını seferber etmektir. Ben bu hizmetleri ilimize gönderen ve iradesini ortaya koyan Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün devlet büyüklerimize Şırnaklı hemşehrilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum."

Yeni yapılan sağlık birimlerin inşaatlarının sürdüğünü, bunların en kısa sürede hizmete gireceğini aktaran Aktaş, sağlık merkezlerinde de yeterli sayılabilecek bir hekim kadrosuyla sağlık hizmetlerinin aksatılmadan sürdüğünü sözlerine ekledi.

İl Sağlık Müdürü İsmail Başıbüyük de 13 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonuna sahip olduklarını, 126 sağlık personeli ve 58 şoförle sağlık hizmetlerini aksatmadan sürdürdüklerini belirtti.

Komuta kontrol merkezine günde ortalama 3 bin çağrı geldiğini anlatan Başıbüyük, bunların yüzde 92'sinin asılsız çağrı olduğunu, bu konuda vatandaşların daha duyarlı olması gerektiğine işaret etti.

Törene, AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Erkan, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER