Şırnak'tan kısa kısa

ŞIRNAK (AA) - Cizre Belediyesi tarafından yaptırılacak Bilim Merkezi'nin temeli törenle atıldı.Konak Mahallesi'nde inşa edilecek Bilim Merkezi'nin temel atma törenine Belediye Başkanvekili Kaymakam Faik Arıcan, İlçe Emniyet Müdürü...

Şırnak'tan kısa kısa

ŞIRNAK (AA) - Cizre Belediyesi tarafından yaptırılacak Bilim Merkezi'nin temeli törenle atıldı.

Konak Mahallesi'nde inşa edilecek Bilim Merkezi'nin temel atma törenine Belediye Başkanvekili Kaymakam Faik Arıcan, İlçe Emniyet Müdürü Güngör Yıldız ve diğer yetkililer katıldı.

Toplam 8 dönümlük alanda inşa edilecek projeyle Cizre güzel bir merkeze kavuşacak.

- Nusaybin Caddesi yeni bir görünüme kavuşuyor

Cizre Belediyesince ilçe genelinde başlatılan asfalt, yol yapım, yol açma, kilit parke taşı döşeme, orta refüj ve kaldırım yenileme çalışmaları sürüyor.

Belediye Başkanvekili Kaymakam Faik Arıcan, Nusaybin Caddesi'nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi, iş yerlerini gezerek esnafla sohbet etti.

Çalışmaların tamamlanmasıyla Nusaybin Caddesi'nin yeni bir görünüme kavuşacağını anlatan Arıcan,"Şehrimizde oluşan aksaklıkları giderip modern ve çağdaş bir görünüme kavuşturmak için sürdürdüğümüz çalışmalarımız, hızla devam etmektedir. Şehrin gelişip modern bir yapıya kavuşması için ihtiyaç bulunan bölgelerde kaldırım, parke ve asfalt çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Hedefimiz altyapı sorunu olmayan modern çağdaş bir Cizre olmasıdır." ifadelerini kullandı.

- Kaymakam Arıcan Cudi esnafıyla buluştu

Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkanı Faik Arıcan, Cudi Mahallesi'ni ziyaret ederek, mahalle esnafıyla bir araya geldi.

Burada vatandaşların sorunlarını dinleyen Arıcan, sokakta langırt oynayan çocuklarla da bir süre oyun oynadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER