Suriyeli yetimlere kıyafet yardımı

- Kilis'te İHH tarafından ülkelerindeki iç savaşta yakınlarını kaybeden Suriyeli yetimlere kıyafet, gıda ve hijyen yardımında bulunuldu

Suriyeli yetimlere kıyafet yardımı

KİLİS (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, 100 Suriyeli yetim çocuğa kıyafet, ailelerine de gıda ve hijyen yardımında bulundu.

Vakfın Yetim Birim Sorumlusu Ahmet Kenan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İHH olarak hiçbir ayrım gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam ettiklerini bildirdi.

Savaşın başladığı günden bu yana bölgede gıda, sağlık ve eğitim başta olmak üzere birçok alanda yardım çalışmaları yaptıklarını ifade eden Kenan, proje kapsamında şu ana kadar 30 aileye ulaştıklarını belirtti.

İHH olarak savaşın yetim bıraktığı çocukların her zaman yanlarında olmaya devam edeceklerini anlatan Kenan, ulaştıkları ailelerin çocuklarıyla daha önceden anlaşma yapılan mağazaya getirildiğini ve 100 yetim çocuk için 130'ar lira harcama yapıldığını, hedeflerinin 100 aileye daha ulaşmak olduğunu aktardı.

Kenan, kıyafet yardımının yanında çocukların ailelerine gıda ve hijyen yardımı ile bazı sosyal destekler verildiğini anımsatarak yardımların bundan sonrada devam etmesi için hayırseverlerin desteğini esirgememesini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER