TRT World çalışanları yetim çocukları sevindirdi

- Çalışanlar tarafından hazırlanan ve içerisinde kırtasiye malzemeleri ile oyuncakların bulunduğu "Gülümseten Kutular", Gaziantep’teki yetim çocuklara dağıtıldı

TRT World çalışanları yetim çocukları sevindirdi

GAZİANTEP (AA) - TRT World çalışanları, "Gülümseten Kutular" adı verdikleri hediye paketleriyle Gaziantep’teki yetim çocukları sevindirdi.

TRT'den yapılan yazılı açıklamaya göre, "Pozitif değişime ilham olmak" hedefiyle oluşturulan "TRT World Citizen" adlı sosyal sorumluluk girişimi, anlamlı bir projeyi hayata geçirdi.

TRT World'ün 50'den fazla milletten çalışanı tarafından TRT'nin Ulus yerleşkesinin bahçesinde hazırlanan "Gülümseten Kutular" adlı hediye paketleri, Gaziantep'teki yetimhaneye ulaştırıldı.

İçerisinde boyama defteri, boyama kalemi gibi kırtasiye malzemeleri ile oyuncak, kek ve kurabiye bulunan hediye kutuları, çocuklara çifte bayram sevinci yaşattı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, dünya habercilik arenasında küresel izleyicinin kanalı olmayı hedefleyen TRT World'ün, "World Citizen" adlı sosyal girişimiyle, yerli ve yabancı bütün personelini uluslararası habercilik ilkelerinin yanı sıra ortak iyilikte ve küresel vicdanda buluşturmayı amaç edindiğini belirtti.

"World Citizen" sosyal sorumluluk girişimi kapsamında hazırlanan "Gülümseten Kutular", ilk olarak geçen yıl TRT World personeli tarafından hazırlanarak İdlib'de bulunan mülteci kampındaki çocuklara ulaştırılmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER