15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

GAZİANTEP (AA) - Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Çelenk, mesajında, Türk milletinin, devletin ve ülkenin birliğini...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

GAZİANTEP (AA) - Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çelenk, mesajında, Türk milletinin, devletin ve ülkenin birliğini bozacak hiçbir girişime müsaade etmeyeceğini, 15 Temmuz 2016'da şanlı duruşla tüm dünyaya bunu gösterdiğini belirtti.

Silahlı Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirdiği darbe girişiminin, Türkiye Cumhuriyeti'nin en kanlı saldırılarından biri olduğunu ve ülke tarihine kara bir leke olarak yazıldığını dile getiren Çelenk, şunları kaydetti:

"FETÖ'nün organize ettiği bu kanlı saldırı, şanlı Türk milletinin güçlü iradesiyle bertaraf edilmiş, eli kanlı FETÖ militanları hain emellerine ulaşamamıştır. 15 Temmuz gecesi milletimiz, hiçbir bahanenin ardına gizlenmeden, yaşlı, genç, kadın, erkek demeden darbecilerin karşısına çıkmış ve canı pahasına vatanını müdafaa etmiştir. 15 Temmuz zaferi, demokrasinin teminatıdır. Darbelerin ve seçilmiş hükümetleri devirmeye yönelik her türlü girişimin, ülkeye ne denli büyük zararlar verdiğini, uzun yıllar boyunca kapanmayan yaralara sebep olduğunu en iyi bilen, en acı şekilde tecrübe eden ülkelerden biri Türkiye'dir."

Çelenk, MÜSİAD'ın her zaman ve her koşulda milli iradeden yana olduğunu, onu zedeleyecek her girişimin karşısında durduğunu aktararak, "15 Temmuz darbe girişiminin ardından da tavrını net bir şekilde ortaya koyan MÜSİAD, hiç vakit kaybetmeden milletin ve devletin yanında yer aldığını açıkladı ve Türk milletinin dik duruşunu, tüm dünyaya anlatmaya girişmiştir. Gittiğimiz her ülkede, memleketimizin birçok noktasında, demokrasinin lüks değil, zaruri olduğunu ve milli irade karşısında yükselen her harekete karşı durmak gerektiğini anlattık." ifadelerini kullandı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER