Midyat'ta köstebek tarlasına dönen yoldaki çukurlara fidan diktiler

Midyat sorunlarını tartışma platformu yolda açılan çukurlara ağaç dikip protesto eylemi yaptı.

Midyat'ta köstebek tarlasına dönen yoldaki çukurlara fidan diktiler

Midyat ilçesinde sorunlarını tartışma platformu yolda açılan çukurlara ağaç dikip protesto eylemi yaptı.

 

Midyat ilçesinde yollarda açılan çukurların kapatılmamasını protesto etmek için bir araya gelen Midyat Sorunlarını Tartışma Platformu ve Eğitim Bir Sen Midyat Temsilciliği üyeleri basın açıklaması düzenleyerek yollarda oluşan çukurlara dikkat çekmek için çukurlara fidan dikti.

 

Midyat’ta Temmuz ayından itibaren ihalesi yapılan yolda çalışmalara başlanmaması ve açılan çukurların da kapatılmaması sürücülerin ve vatandaşların tepkisine neden oluyor. Eğitim Bir Sen Midyat Temsilciliği ve Midyat Sorunlarını Tartışma Platformu üyeleri adına bir grup yolların tamir edilmemesi nedeniyle hükümet konağı önünde toplanarak baçın açıklaması düzenledi ve yolun ortasındaki çukurlara fidan dikerek tepkilerini dile getirdiler.

 

Ellerinde, “Dinler diller ve çukurlar diyarı Midyat’’, “gözlerimiz yollarda kaldı’’, “ortada çukur var yandan geç’’, “taşın gümüşün ve çukurların şehri’’,  “yol bozuk sebastian’’, “hani yol medeniyetti’’ yazılı pankartlar taşıyan grup “çukurlu yol istemiyoruz’’ sloganları attı.

 

Grup adına basın açıklamasını Eğitim Bir Sen Midyat Temsilcisi Abdulkadir Altay okudu.

 

Yollar medeniyetin ve gelişmişliğin göstergesi olduğuna vurgusu yapan Altay, kültürü ve tarihi dokusuyla Midyat’ ın övünülecek bir şehir olduğunu ve çukurlu yollara mahkûm edilmenin 2014 Türkiye’ sine yakışmadığını söyledi.

 

Altay açıklamasına şöyle devam etti: “yolların medeniyetin ve gelişmişliğin göstergesidir. Türkiye’nin her yanının bölünmüş yollarla örüldüğü bir zamanda 2-3 kilometrelik Midyat şehir içi yollarının çukurlar deryası olarak kalması yetkililerin ayıbıdır. Çukurlardan kaçan sürücüler, yaya ve diğer araçları tehlikeye düşürmektedirler. Vali Kemal Nehrozoğlu İlkokulu,  Midyat Anadolu İmam Hatip Lisesi, Midyat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yolları da dahil olmak üzere tüm yolların sıcak asfaltla yapılmasını talep ediyoruz.  Yama çözümler istemiyoruz.’’dedi.

 

Sahipsizliğin son bulmasını istediklerini vurgulayan Altay şöyle devam etti: “Midyat’ ta her alanda, yaşanan aksaklıkların sürekliliği ilçemizin sahipsiz kaldığını gösteriyor. Yıllardır süren bu sahipsizliğin son bulmasını istiyoruz. Midyatlıların hak ettiği tüm hizmetlerin gecikmeksizin verilmesini talep ediyoruz. Bu sorunlara dikkat çekmek için adeta patates tarlasına dönmüş yollara fidan dikiyoruz. Bu fidanların yetkililerin gönlünde yeşermesini ve hizmet olarak meyve vermesini umut ediyoruz.’’ Açıklamasında bulundu.

 

Midyat Sorunlarını Tartışma Platformu dönem başkanı Reşit Coşkun ise, Yol sorununun çözülmesi noktasında gerekli yerlere müracaat ettiklerini fakat muhatap bulamadıklarını söyledi.

 

Grup basın açıklamasından sonra yolda açılan çukurlara fidan 

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER