Şanlıurfa'dan kısa kısa

ŞANLIURFA (AA) - Halfeti ilçesinde Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında, okulların temizlik ve güvenlik işlerinde çalıştırılmak üzere 51 kişi istihdam edilecek.Halfeti Gençlik Merkezinde program çerçevesinde noter huzurunda kura...

Şanlıurfa'dan kısa kısa

ŞANLIURFA (AA) - Halfeti ilçesinde Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında, okulların temizlik ve güvenlik işlerinde çalıştırılmak üzere 51 kişi istihdam edilecek.

Halfeti Gençlik Merkezinde program çerçevesinde noter huzurunda kura çekilişi yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şevket Kandemir başkanlığında gerçekleştirilen çekilişe 192 kişi müracaat etti.

Kuraların objektif şekilde gerçekleştirildiğini belirten Kandemir, "Bu iş kısmet işidir, ilçemize hayırlı olsun, lütfen sonradan gereksiz ve boş yorumlarda bulunmayın. Kura çekimi net ve objektif bir şekilde, herkesin gözü önünde yapılıyor, okullarda güvenlik görevlileri için kura çekimi daha önce kent merkezinde yapılıyordu. Şimdi girişimlerimizle Halfeti'de bu işlemleri yapıyoruz." dedi.

Çekilişle 51 kişi istihdam edilirken 26 kişi ise yedek olarak belirlendi.

- Viranşehir'de su sevinci

Viranşehir ilçesinde uzun yıllar su sıkıntısı çeken bir mahalle suya kavuştu.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı'nın girişimleriyle ilçe kırsalındaki Tekneli Mahallesi'nde yaşanan su sorunu giderildi. Sondaj vurulan mahalle, suya kavuşmanın sevincini yaşıyor.

Mahalleye sondaj vurulmasını sağlayan Özşavlı, özlemle beklenen suyun mahalle sakinlerinin hizmetine sunulmasına vesile oldu.

Emeği geçenlere teşekkür eden Özşavlı, "Mahalle sakinlerimize hayırlı olsun. İlçemizin her ihtiyacı için seferber olmaya gayret ediyoruz. Sıkıntının giderilmesine katkı sunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER