Batman'da 7 bin aileye yardım ulaştırıldı

BATMAN (AA) - Birlik Vakfı Batman Şube Başkanı Hamdullah Tüzün, aralarında ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Batman'a yerleşen Suriye, Afganistan ve Iraklı sığınmacıların bulunduğu 7 bin aileye ulaştıklarını söyledi.Tüzün, yaptığı...

Batman'da 7 bin aileye yardım ulaştırıldı

BATMAN (AA) - Birlik Vakfı Batman Şube Başkanı Hamdullah Tüzün, aralarında ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Batman'a yerleşen Suriye, Afganistan ve Iraklı sığınmacıların bulunduğu 7 bin aileye ulaştıklarını söyledi.

Tüzün, yaptığı açıklamada, ramazan ayında Batman'da aralarında ülkelerindeki iç savaştan kaçarak kente yerleşen Suriye, Irak ve Afganların da olduğu 7 bin ihtiyaç sahibi aileye hem gıda hem de giysi yardımı yaptıklarını belirtti.

Gıda yardımının yanı sıra 100 yetim çocuğu da giydirdiklerini belirten Tüzün, 185 yetim çocuğa da düzenli olarak aylık 685 lira yetim aylığı verdiklerini kaydetti.

Tüzün, Birlik Vakfı'nın 2014 yılında kurulduğunu anımsatarak, "Kurulduğumuz 2014 yılında yardımlarımıza 350 aileye yardım ulaştırmakla başladık ama bugün hamdolsun 7 bin aileye yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Batman merkezi yanı sıra yardımlarımızı Hasankeyf, Kozluk, Sason, Beşiri ve Gercüş ilçesinde de belirlediğimiz ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz." dedi.

"Hep birlikte hayra koşalım" sloganı ile bu yıl yardımları dağıttıklarını dile getiren Tüzün, yardım dağıtırken ayrım gözetmediklerini vurguladı.

Tüzün, şöyle devam etti:

"Yardım dağıttığımız 7 bin aile arasında ülkelerindeki iç savaştan kaçarak ilimize yerleşen Suriye, Afganistan ve Iraklı vatandaşlarımız da bulunuyor. Bizler ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra Hazreti Muhammed'in bizlere emaneti olan yetimleri de unutmuyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER